חוות דעת משפטית

חוות דעת פסיכולוגית/ פסיכיאטרית משפטית

מכון ממדים מקיים שירותי אבחון פסיכולוגי ומתן חוות דעת פסיכולוגית ופסיכיאטרית משפטית לבתי המשפט ושירותי הרווחה, הבריאות, החינוך, ביטוח וצבא בנושאים הבאים:

מסוגלות הורית: במצבים של חוסר הסכמה לגבי המשמורת על הילדים בתוך תהליך גירושין, נבדקת המסוגלות ההורית שמטרתה להמליץ לבית המשפט על הסדרי המשמורת המיטביים לילדים בהתחשב ביכולת ההורית ובקשר של הילדים וההורים. בתהליך זה נבדקים שני ההורים, הילדים, והיחסים בין ההורה לילד.

מסוכנות הורית: מדובר בתהליך הנדרש מצד בית המשפט כאשר אחד מבני הזוג מתלונן במשטרה על תקיפה פיזית. בד"כ אחרי תלונה על תקיפה בן הזוג המואשם בתקיפה מורחק מביתו בצו שופט עד אשר תתברר רמת המסוכנות שלו. לצורך חזרתו הביתה, על המואשם בתקיפה לעבור הערכת מסוכנות.

אימוץ: חוות דעת פסיכולוגית על זוג המבקש לאמץ, הנדרשת על ידי הרשויות כחלק מתהליך זה.

כשירות לנהיגה: חוות דעת לאלו שרישיון הנהיגה שלהם נשלל בשל סיבות פסיכולוגיות.

צוואות: חוות הדעת ניתנת כאישור לצלילות הדעת אצל בעל הצוואה. חוות הדעת חשובה במצבים בהם ישנה שאלה על צלילות הדעת של בעל הצוואה ועלולות להיות השגות לגבי תקפותה בשל סכסוכים משפחתיים.

אפרוטופסות: בדיקה פסיכיאטרית לקביעת יכולתו של אדם לנהל ולקבל החלטות בנוגע לענייניו הכספיים ו/או הרפואיים. במצב שבו קובעת חוות הדעת כי לאדם אין יכולת כזו, תידרש משפחתו למנות אדם אחר כאפוטרופוס על ענייניו של אותו אדם.

תעודה רפואית לקביעת סטאטוס פסיכיאטרי: התעודה ניתנת לצורך קביעת המצב הפסיכיאטרי של האדם כמו למשל לפני ניתוח, פניה לוועדה רפואית (לדוגמה, בביטוח לאומי), המלצה לקבלת קצבת נכות וכדו'.

טופס כתיבת שאלה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

45 thoughts on “חוות דעת משפטית”

 1. חוות דעת פסיכולוגית משפטית

  זקוק לחוות דעת משפטית ביחס לנזק של הפרדה בין ילדים לאחר גירושין וחשיבות אב בתור הורה

  1. מאת Dany:

   שלום הלל,
   אכן הספרות המקצועית והנסיון הקליני מצביעים על העובדה הידוע לכל שההורים חשובים בהתפתחות הילדים, הן האם והן האב. לכל אחד ישנה חשיבות שונה בהתפתחות הילד בשלבים השונים. לדוגמא: בתקופת הינקות המוקדמת לאב שי תפקיד חשוב כדמות מגינה המאפשרת יצירה דיאדה בין התינוק והאם. עם הזמן נוכחותו האקטיבית בקשר עם הילדים ויצירת משלוש אם-אב-ילד מאפשר יצירת ניפרדות נפשית בדרך לעצמאות. כן האב מהווה דמות להזדהות בתהליך הגיבוש העצמי והזהות העצמית ועוד ועוד.
   ולגבי חוות דעת משפטית, היא ניתנת לא כרעיון תיאורטי אלה בהתאם למקרה ספציפי. ולשם כך נערך אבחון מסוגלות הורים.
   אבחון זה נעשה על מנת לאפשר לבית המשפט לקבל כלים שיסייעו בעדו בקבלת ההחלטות, כאשר יש חילוקי דעות בין ההורים לגבי הסדרי המשמורת. מה שמנחה הוא עקרון טובת הילד. וזאות, בעקבות הנתונים המתקבלים לגבי היכולת ההורית, הקשר בין ההורה לילדים ומצבם של הילדים.
   לשם כך נערך אבחון מקיף, בו המאבחן נפגש עם שני ההורים וכל אחד מהם לחוד, נפגש עם כל אחד מהילדים ופוגש את הילדים עם כל אחד מההורים. יש לציין שישנם פעמים שהתהליך נערך עם הורה אחד בלבד.

   בברכה, אבי סוויסה

 2. גידול בבלוטת התריס והפרעה נפשית

  בתי סובלת מגידול בבלוטת התריס משנת 2002. כעת גדל מאוד וגורם לבעיות נפשיות. חוורון. עצבנות. רזה מאוד הורמון התירוקסין אצלה גבולי נמוך 3.4 . דיכאון חוסר תאבון וכו.. האם אלה תופעות מהגידול ? אמרו לה לנתח את האונה הימנית .

  1. מאת Dany:

   שלום
   קשה לענות על התשובה, לא ידוע לנו על איזה סוג של גידול מדובר? ובת כמה ביתך?. האם היא נמצאת במעקב או לא? האם נוטלת טיפול תרופתי או לא?
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 3. ptsd-חוות דעת למשה"ב

  בעקבות אירוע מסויים במהלך עבודתי אובחנתי על ידי פסיכיאטר ועו:ס קליני כptsd .
  הגשתי תביעה למשה"ב.
  כמה תעלה לי חוו"ד בנושא זה לצורך התביעה ?

  1. מאת Dany:

   שלום
   אני מציע שתיצור קשר טלפוני עם מזכירות המכון (088659839), על מנת לקבל אינפורציה נוספת שתסייע להבין בדיוק מה אתה צריך. איזה בדיקות לעבור בכדי לכתוב את החוו"ד ומי אמור לבצע אותם (פסיכולוג ו/או פסיכיאטר) מאחר וכל פניה לחו"ד היא אינדבדואלית.
   תפנה ונשמח לסייע לך
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 4. השתחררתי על 21

  ניסתי לחזור וסירבו הגשתי ערעור וסירבו

  מה שנותר לי לעשות להביא חות דעת פיסיכאטרית להוכיח שהכל תקין ומצב שונה
  איך אפשר לעזור לי בנידון ומה העלויות?

  1. מאת Dany:

   שלום
   אדם אשר קיבל שיחרור או פטור מגיוס, בשל סיבות רפואיות – נפשיות, יכול להגיש עירעור. כחלק מהליך הערעור עליו להמציא מסמכים התומכים בעמדתו. לפעמים הוא נדרש להמציא אבחון פסיכולוגי ולפעמים נדרש להמציא חו"ד פסיכיאטרית.
   על מנת לברר מה אתה צריך בדיוק אני ממליץ שתיצור קשר עם מזכירות המכון (טלפון 088659837). ובנוסף, ימסרו לך את העלויות בהתאם.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 5. חוות דעת משפטית לקצין תגמולים

  עברתי היתעללות נפשית ומינית לפני יותרמ18 שנה בבסיס שבו שירתתי בעקבות 2 נסיונות היתאבדות קיבלתי פטור מצהל 21 היתגייסתי עם פרופיל 97
  מיד הגשתי תביעה ונדחתי כי לא מסרתי חוות דעת
  לצערי עד היום אני מתעורר בלילות תחת כדורים
  הגשתי תביעה נוספת וביקשו חוות דעת מהצבא
  אשמח אם תסייע לי אלטר

  1. מאת Dany:

   שלום
   במקרים כמו שלך, אנחנו עורכים ערכה נפשית עם פסיכיאטר המכון, המומחה במתן חוות דעת פסיכיאטריות משפטיות.לפגישה זו אתה מתבקש להביא עמך כל חומר רפואי שיש בידך, כן, אנו מחתימים אותך על ויתור סודיות המאפשר לנו לקבל מסמכים לגביך מגופים רפואים בשמך. לאחר הערכה הפסיכיאטרית הראשונית וקריאת החומר, במידה ואנו מערכים שישנו מקום לכתיבת חוות דעת פסיכיאטרית התומכת בטענותיך, אנו מעמיקים את האבחון וכותבים חוות דעת משפטית פסיכיאטרית.
   במידה ותרצה להשתמש בשירותנו נשמח לעמוד לרשותך. נא ליצור קשר עם המכון 088659837
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 6. בדיקה מסוגלות הורית

  למי יש אפשרות לעשות מסגלות הורית ?
  מה רמת הממחיות שצריחה להיות לבודק שעושה את הבדיקה מסוגלות הורית?
  האים חיבים לעשות מפחנים משוימים כאשר עושים מסוגלות הורית ?
  איפוה יש אפשרות לגלות את רשיון של הפסיחאטר?

  1. מאת Dany:

   שלום
   מסוגלות הורית נעשית ע"י פסיכולוג קליני או פסיכיאטר, אשר יש לו ידע ונסיון באבחון בהבנה של מערך משפתי, התפתחות הילד וכן ידע על הפן המשפטי בתחום. הבדיקה נעשית ע"י ריאיון, סוללת מבחנים פסיכולוגים, קיראית חומר רלוונטי, תצפית על אינטארקציה הורה ילד. ניתוח הכל לכדי דו"ח.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 7. חוות דעת לבית משפט

  אבא שלי נפגע בתקיפה .
  לשם כך אני צריכה ממוחה לתת לי חוות דעת לבית משפט של רופא . האם תוכלu לעזור לי

  תודה מראש

  אירנה

  1. מאת Dany:

   שלום
   אנו עורכים חוות דעת לבתי משפט הן פסיכאטרי והן פסיכולוגי. נתן ליצור עימנו קשר טלפוני. 088657837

   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 8. חוות דעת פסיכיאטרי לצבא

  שלום בני זקוק לחוות דעת דחופה לצבא מצבו לא טוב והוא חושב לברוח מהצבא והוא כל הזמן ישן ולא יוצא לי מהבית ובקושי מסכים לדבר איתי האם אוכל לפנות אליך כדי שתוכל לבחון אותו כי אני כבר התייאשתי ממנו.

  1. מאת Dany:

   שלום
   אתם מוזמנים ליצור קשר עם המכון שלנו בטלפון 088659837, על מנת לעבור אבחון פסיכולוגי לבדיקת התאמה או אי התאמה לגיוס לצבא. מתוך הכרותי את המערכת הצבאית, כמי שהייה פסיכולוג קליני מאבחן בלשכת גיוס. בהמשך, במידה ויש צורך בטיפול להתגבר על קשיים לקראת גיוס או התערבות "חיסון" לקראת השירות בצבא. הדבר נתן לקבל במכוננו.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 9. צוואה

  האם מותר לעשות צוואה לאישה שנוטלת כדורים פסיכיאטרים ? (ריספרדל 1 מ"ג+רסיטל).

  1. מאת Dany:

   שלום
   נתן לכתוב צוואה, אך יש צורך בבדיקה פסיכיאטרית לכשרות/צלילות חתימה על צוואה. שהאדם אכן מבחין בין מציאות לדימיון ומבין את משמעויות פעוליותיו. המידה ואתם מעוניינים נתן לפנות אלינו טלפונית (088659837) לתאם לכם בדיקה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 10. צוואה

  האם ניתן לעשות צוואה לאישה בת 74 הנוטלת כדורים פסיכיאטרים(ריספרדל 1 מ"ג+רסיטל).
  אודה לכם אם תענו לשאלתי.

  1. מאת Dany:

   שלום
   נתן לעשות צוואה, אך נדרש לעבוד פדיקה פסיכיאטרית לכשרות/צלילות כתיבת צוואה. במידה ואתם מעוניינים נתן לפנות אלינו טלפונית. 088659837
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 11. פתיחת תיקים רפואיים

  האם בדיקת המסוגלות הורית מלווה בפתיחת התיק הרפואי? במקרה שלנו האם סבלה מבעיה נפשית,וכן מדיכאון קשה לאחר הלידות -פעמיים.בתקופה זו סבלה מניתוקים,הזיות והיתה מטופלת בכדורים.

  1. מאת Dany:

   שלום
   בדיקת מסוגלות הורית נעשית כאשר יש בקשה לכך. בד"כ בקשה משפטית. אז האדם עובד אבחון מקיף אשר מנסה להעריך את יכולותיו ומסוגלותיו לתפקד כהורה. הבדיקה נעשית בהתאם לנהלים של שמירה על פרטיות וסודיות רפואית.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 12. תעודה רפואית לסטאטוס פסיכיאטרי

  אני צריך חוות דעת פסיכיאטר לפני וועדה רפואית

  1. מאת Dany:

   שלום
   אתה מוזמן ליצור קשר טלפוני 088659837, בין הימים ראשון עד חמישי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 13. חולה נפש שהבריא

  הגישו נגדי כתב אישום וביקשתי הסתכלות פסיכיאטרית ויצאתי לא כשיר אבל נשארתי סכיזופרניה פרנואידית מתמשכת, מאז שהשתחררתי האשפוז לא לקחתי שום כדור וכעת לאחר שנה אין לי שום סכיזופרניה ושום פרנואידי ושום מתמשכת האם אני יכול לקבל אישור מאיזו שהיא פסיכיאטר "נורמלי" שאני הבראתי, כי אני מורחק מהילדים בגין זה…,

  1. מאת Dany:

   שלום
   אנשים הסובלים מסכיזופרניה וגם מסכיזופרניה פראנואידית עוברים תקופות של רמיסיה. ותקופות אלו יכולות להיות ארוכות ולאורך שנים. במידה ואדם חולה בסכיזופרניה אין זה אומר שזאת החלטה אוטומטית שיש להרחיקו מילדיו או לא לאפשר לו משמורת על ילדיו. כל מקרה יש לבדוק אותו לגופו.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 14. חולה נפש שהבריא

  שלום אני רוצה לעשות אצלכם אבחון מסוגלות הורית ואבחון מסוכנות הורית ואבחון פסיכיאטרי, כמה זה עולה ???

  1. מאת Dany:

   שלום
   אתה מוזמן ליצוק קשר טלפוני עם המכון (088659837) על מנת לתאם את האבחונים שאתה מבקש. עלויות ימסרו לך טלפונית מאחר והדבר תלוי בהרכב הבדיקה על פי כל מקרה פרטי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 15. אפוטרופס כחוק ודין

  בתי עצורה. בית-המשפט ביקש חוות דעת פסיכיאטרית
  על-ידי פסיכיאטר מחוזי.
  האם אני אפוטרופוסה כדין להיות נוכח בשיחה על-פי בקשתי. בתי בת 34 שנה מוגדרת אינה שפויה בדעתה.

  תודה. בכבוד-רב
  אברהם

  1. מאת Dany:

   שלום
   ממליץ להעביר שאלה זאת להתייעצות עם עו"ד
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 16. חו״ד פסיכולוג

  אני נמצאת בתהליך גרושין רווי נקמה מצד בעלי שרוצה לקחת את ילדיי ממני . הילדים בני שלוש וחצי ושנה וחצי אנחנו מתגוררים בהונגריה וההליך המשפטי מתקיים שם הילד הגדול מדבר עברית שוטפת ברמה גבוהה והתחיל לדבר הונגרית בנוסף מזה ארבעה חודשים הקטן עדיין אינו מדבר אך מבין את שתי השפות. ברור שהילד אינו יכול לבטא עצמו בהונגרית באותה רמה שיכול להתבטא בעברית . למרות זאת ביהמש ההונגרי קבע בדיקה פסייכולוגית לילד בשפה ההונגרית האב הכין את הילד לבדיקה ונטע בו את התשובות בהונגרית שיבטא את ״רצונו״ לחיות עם האב תוך התעלמות מוחלטת מדמותי האמא בחייו הילד סיפר לי שהם יתכוננו לבחינה ותרגלו ציורים ותשובות כגון ״אני רוצה לגור עם אבא ״ אמא לא מלמדת אותי כלום רק אבא״. ״אבא אמר לי לצייר איש עם שני ילדים ולא לצייר את אמא ״ וכו בכדי לערער את חוד שנכתבה ע״ הפסיכולוגית ההונגרית ששוחדה ע״י בעלי וקיבלה ממנו כסף(דבר ידוע ומאוד מקובל בהונגריה)ו״משקפת ״ לכאורה את ״רצונו״ של הפעוט ,לחיות עם אביו ,אני חייבת למצוא מאמרים , או כל חומר מקצועי אחר שיכול לערער את מסקנות חו״ד אני ממש מפחדת לאבד את ילדי מול בתי המשפט ההונגרי הרואים אמא יהודיה נלחמת על ילדיה מול הונגרי איש עסקים בעל קשרים וממון לשחד אתן כל מי שיכול לעמוד בדרכו . האם יש מאמרים על חוסר האמינות של בדיקה פסייכולוגית לפעוט בן שלוש וחצי שניים שלא בשפת האם המדוברת ע״י הילד ? זה אם יש רעיון כיצד ניתן לתקוף חו״ד מעין זאת המסתמכת על מחקרים ? יש בידי הקלטות של הפעוט בה הוא מספר לי על התנהלותו של אביו ועל הפחד שלו ממנו שהוא מפחד ״לאכזב״ אותו הדבר דחוף מאוד כי הדיון המשפטי יתקיים בשבועיים הקרובים אני ממש חייבת עזרה אשמח לכל עצה או אשמח להתייעץ ( כמובן בתשלום) עם מומחה בדבר תודה מראש ובתקווה שתוכלו לעזור רוית

 17. חולשה בצד שמאל הגוף

  מזה כ 10 שנים שאני סובל מחולשה כרונית בצד שמאל של הגוף ואני חושב שזה בעקבות משהו שקרה לי בילדות.
  לא נמצא שום דבר בהמון בדיקות שעשיתי ואני מעוניין לדעת אילו רופאים פסיכיאטרים או פסיכוסומטים יכולים לעזור לי באזור צפון ואם לא אז מרכז.
  אשמח לתשובה בהקדם.
  תודה.

  1. מאת Dany:

   שלום
   אכן ידוע על ליקויים בתיפקוד גופני שמקורו הוא נפשי ולא פיזי. ולברר זאת קודם כל יש לעבור בדיקות רפואיות מתאימות. במידה ולא נמצאו ממצאים פתולוגים, אז אפשר לפנות לטיפול בשיחות עם פסיכולוג קליני. ויש לברר עם הפסיכולוג האם זהו תחום שהוא עוסק בו. אחד הדוגמאות המעניינות לכך ניחשף פרוד. כאשר הגיע לצרפת וצפה בשרקו מסביר לתלמידיו על הקשר בין גוף ונפש. כאשר הוא לקח מתנדבת אשר לא היו לה בעיות גופניות ולאחר היפנוזה היא החלה לצלוע כשהתעוררה. כן הייה רופא שוצרי בשם ז'נה אשר טיפל בנשים היסטריות עם תגובת המרה גופנית שחשו שיתוק והעזרת היפנוזה השיתוק חלף.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 18. צווא

  אלו המלצות אפשר לקבל מכם לגבי
  החתמת אישה בת 80 על צוואה כאשר ידוע עליה שהיא נוטלת תרופא נגד מחלת הפרקינגסון הינה מרותקת למיטה ותחת השגחה סיעודית
  24 ש' ביום
  ארסט

  1. מאת Dany:

   שלום
   יש לעבור בדיקה פסיכיאטרית על כשירות לחתימה על חוזים וצואות. רצוי שהפסיכאטר להיות בעל הכשרה בפסיכאטריה משפטית. במידה ואתם מעוניינים אתם מוזמנים ליצור קשר עם המכון בטלפון 088659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 19. בנוגע לחוות דעת מפסיכיאטר לביטול אפוטרופוסת

  שלום, לפני כשנתיים מונה לי אפוורפוס לגוף ולרכוש, בנוסף על כך בית המשפט הוציא צו אשר מחייב אותי לשהות בהוסטל.
  זה עתה אני מנסה להשיג חוות דעת מפסיכיאטר, בכדי לבטל את המינוי של האפוטרופוס, וגם את הצו אשר מחייב אותי לשהות בהוסטל. האפוטרופוס מקשה עלי להעביר את המסמכים הרפואיים לפסיכיאטר: העובדת הסוציאלית שלי אמרה, שחייב להיות אישור מהאפוטרופוס שניתן להעביר את המסמכים לפסיכיאטר. אך האפוטרופוס לא ענה לטלפונים מצד העובדת הסוציאלית בערך חודש, וגם לא הגיב למיילים שלה. לאחר שהעובדת הסוציאלית תפסה אותו, הוא אמר שהוא צריך לקבל הצעת מחיר כדי לתת את האישור לשלוח את המסמכים, סיפרתי לעובדת הסוציאלית שלי (לאחר שבישרה לי את הדרישה של האפוטרופוס) שהנני הולך לממן את האבחון מכספי שלי. לאחר מכן האפוטרופוס (אחרי שהעובדת הסוציאלית פנתה אליו שוב) אמר כי הוא רוצה פנייה בכתב דרך דואר ישראל ורק אחר כך הוא ייתן את האישור המיוחל.
  יכול להיות שגם אחרי הפנייה דרך דואר ישראל, הוא יציג בעיה נוספת ולא ישלח את המסמכים.

  השאלה שלי היא: האם חוות דעת שנכתבה על סמך שיחות בלבד, ללא מסמכים רפואיים, הינה קבילה בבית משפט?

  1. מאת Dany:

   שלום
   על מנת לתת חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט יש להיעזר במספר מקורות מידע לגבי המצב וההיסטוריה האישית ורפואית. בחינה של מחודשת של חוות הדעת הפסיכיאטריות הישנות וממסמכים רפואיים נוספים הם חשובות על מנת לשמור על האינטרסים שלך, ומאפשרים לרופא לכתוב חוות דעת מבוססת יותר. פעמים רבות הסבלנות היא הדרך המהירה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 20. גלי חום וכאבי ראש

  אני בן 29 עד לפני חודש וחצי השתמשתי בקוקאין אחת לשבוע לערך. יום לאחר השימוש האחרון קיבלתי לחץ חזק בחזה תחושת של כאב ראש חזק עם תחושת ניתוק ושחור בעיניים הרגשת עילפון. פונתי לביח ולאחר בדיקות מקיפות שבינהם סי טי ראש ואף אוזן גרון לא נמצא דבר.
  עד היום אני מרגיש מדי פעם גלי חום וכאבי ראש חזקים
  הפסקתי כמובן את השימוש וכמוכ הפסקתי לעשן סיגריות.
  האם מה שאני מרגיש עכשיו יוכל להיות סוג של תופעות גמילה או נגרם לי נזק עקב השימוש? ממתין לתשובה ותודה.

  1. מאת Dany:

   שלום
   תופעות הגמילה מקוקאין ("קריסטל") הם לרוב דיכאון, עייפות קשה, חוסר אנרגיה. אלו נוטים להמשך ימים בודדים, ובמקרים של שימוש ממש מרובה שבועיים ויותר. כך שאני ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר המתמחה בגמילה מסמים להתייעצות.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 21. מחלת נפש DD

  אובחנתי כחולה נפש DD מה פרוש האתיות DD ומה זות המחלה והמשמעות שלה

  1. מאת Dany:

   שלום
   הפרעה דיסוציאטיבית (DD) הנה תוצאות די שכיחה של טראומה חמורה, חוזרת ונשנית, בגיל הילדות המוקדמת, כמו התעללות גופנית, מינית ו/או נפשית. הפרעת לחץ פוסט טראומטית (PTSD), המוכרת כהפרעה נפשית קשה הפוגעת ב- 9-10% מהאוכלוסייה הכללית, קשורה קשר הדוק להפרעות דיסוציאטיביות (DD).
   דיסוציאציה היא תהליך נפשי של נתק בין מחשבות, זכרונות, רגשות, פעולות או תחושות הזהות של האדם. בזמן שאדם נתון במצב דיסוציטיבי, חלק מהמידע הפסיכולוגי שלו אינו מקושר באופן רגיל עם מידע אחר. לדוגמה, במהלך חוויה טראומטית, עשוי אדם לנתק את הזיכרון בדבר המיקום והנסיבות של הטראומה מהזיכרון השוטף שלו. תהליך כזה יכול ליצור בריחה מנטלית זמנית מן הפחד והכאב של הטראומה. במקרים מסוימים יכול תהליך נתק כזה ליצור "חור בזיכרון" בכל הנוגע לחוויה הטראומטית. כלומר, בגלל היכולת של תהליך הדיסוציאציה ליצור שינויים בזכרון, אנשים הנוטים להגיב לעתים תכופות בדיסוציאציה, עלולים לחוות שינויים בתחושת הזהות וההיסטוריה האישית שלהם.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 22. לוסטרל /לוריבן

  א.ג.נ,

  שלום וברכה ,

  אני צורך לוסטרל על בסיס יומי (50 mg ) כטיפול בדכאון.

  כבר 3 חודשים שאינני מעשן .

  בשוק תוספי המזון קיימים מוצרים יקרים מאד ,שלפי

  הצהרת הייצרן ,הם יעילים בנקוי הניקוטין מהדם ,לגמילה

  יעילה יותר.

  רופא המשפחה ממליץ על "קומפלקס" ויטמין B ולוריבן.

  האם טיפול זה אכן יעיל בנקוי הניקוטין הרעיל מהגוף ?.

  אשמח על הכוונתכם ותשובתכם.

  בברכה והערכה,

  אלון תמיר.

  1. מאת Dany:

   שלום
   אני ממליץ לך לפנות לרופא המשפחה להתיעצות
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 23. חוות דעת בנושא אפוטרופסות

  אשמח לדעת ע"י מי ניתנת חוות דעת במכון.
  בן דודי בעל נכות נפשית אך לדעת רבים אינו צריך אפוטרופוס.
  לצורך בי"מש אנו צריכים חוות דעת מומחה שתוכיח זאת.

  1. מאת Dany:

   שלום
   הדיקה נעשת במכוננו ע"י פסיכאטר בעל הכשרה בפסיכיאטריה משפטית. ובמידת ויש צורך באבחונים פסיכולוגים אז נעזרים גם בפסיכולוג.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 24. התייעצות

  בגיל 17 אובחנתי כאנורקטית ואחר כך בגלל הסיבוך של הגמילה מהתרופות, האבחנה נרשמה כהפרעה באישיות, וכדי לקבל קיצבה טענו שאני סכיזופרנית. אני לא נוטלת תרופות כבר כ- 14 שנים ובכל זאת בריאות הנפש וביטוח לאומי לא נותנים לי להשתחרר מאחיזתם האימתנית והמאיימת וממעגל האבחנה והשלכותיה החברתיות והממסדיות.. יש לי כבר שני מכתבים מרופא פסיכיאטר אחד – פרטי שרשם שאין לי סכיזופרנייה כרונית – מה שרשום כאבחנה שלי בביטוח לאומי שבגינה אני מקבלת את אותה קיצבה מעליבה שאני כלל איני רוצה בה ובמעמד הנחות, המסבך והמשתק שהיא מייצרת בחיי.. אני רוצה לציין שמעולם לא הייתי במצב פסיכוטי. הפעם היחידה שהיה מצב כזה – קרה אחרי ניצול מיני שעברתי שדי נחשב לאונס. זה קרה בתוך תחומי בית חולים פסיכיאטרי, במחלקה פתוחה, בלילה הראשון שהגעתי לשם וכאשר הייתי אחרי הגמילה מהתרופות הממכרות שנתנו לי תחת האבחנה אנורקסיה. ואחרי שכבר התחילו לי טיפול ב – SEM UP, כדור שנוטלים פעם בשבוע. לפני הכדור הזה נתנו לי הלידול במשך כשבוע אחד. אותו אירוע מיני היה היחסי מין המלאים הראשונים שחוויתי בחיי ולכן נחווה אצלי באופן כל כך טראומטי. המטרה שלי הייתה שיהיו לי בפעם הראשונה יחסים בהסכמה ומתוך צלילות והבנה שאני עושה את זה. נראה לי לציין שמאד חיפשתי ורציתי נואשות אהבה עם גבר. למצוא אהבה. לאהוב. וידעתי בליבי שאני מתאימה וראויה לכך. ואז הכל התנפץ. הפסיכיאטרים טוענים שהאירוע הזה הפעיל אצלי איזו מחלה שהייתה קימת בי – הסכיזופרנייה, והטענה שלי היא שהתגובה שלי הייתה נוכח האירוע הקשה. מאז אותו אירוע המיניות שלי נכנסה לבעיות כל כך חמורות שאף פעם אף אחד מהרופאים לא רצה לשמוע על זה. וכך נשארתי לבדי עם אירוע ששינה את חיי, אך לא דובר ולא טופל והכי גרוע – שנרשם ע"י הרופאים כמחלה פסיכיאטרית כרונית. מאז אותו אירוע, השתקמתי. בזכותי ולא בזכות הרופאים. הרבה וכמעט הרוב בזכות זה שהפסקתי את התרופות. זה שהנזק למיניות שלי נשאר ו לא טופל ולא דובר ולא נרפא מעולם – אז זה כבר עניין אחר. מאז, מעולם לא היה לי שום דבר של תגובה נפשית שכזאת – דומה. זאת בהחלט הייתה תגובה לאירוע. ולדעתי מה שגרם לאירוע להפוך לפסיכוזה – אלו דווקא התרופות האנטי פסיכוטיות שהתחילו לתת לי עשרה ימים לפני האירוע. בהגדרת האנורקסייה לא נתנו לי תרופות אנטי פסיכוטיות, אלא אנטי דיכאוניות – למרות שאף פעם לא הייתי ולא חוויתי דיכאון. ואלו היו התרופות הממכרות שדיברתי עליהן ממקודם. לדעתי כשנותנים לאדם שהוא אינו פסיכוטי תרופות אנטי פסיכוטיות אז נפגע לו היכולת לעבד חויות,. וזה מה שגרם לגוף שלי ולנפש שלי לא להתמודד בצורה בריאה עם אותו אירוע מיני יוצא דופן. לפי מה שאני מכירה את עצמי ולפי כל מיני ידע שצברתי ע"י קריאה ושמיעה של מידע בנושאים הנוגעים ושקשורים סביב אירוע כזה – ולפי איך שהרביתי לחשוב בנושא – אז אילולא לקחתי תרופות אנטי פסיכוטיות אלו באותם ימים – אז לא הייתי חווה את אותו מצב דמוי פסיכוטי או פסיכוטי נוראי שעברתי.. המצב הזה שנכנסתי אליו אחרי האירוע המיני הזה גרם לי לסבל רב, לסבל בילתי יתואר. היום אני יודעת שרק תרופות אנטי פסיכוטיות יכולות לגרום לי לסבל כזה. כך שהחיבור שעשיתי – בין התרופות לבין המצב שנכנסתי אליו – נכון כמו שחור על גבי לבן. הרופאים הפסיכיאטרים לא מוכנים בשום אופן לדבר איתי על אותו אירוע מיני. התנהגות הזאת שלהם משפילה אותי ומשאירה אותי לבד עם האירוע ועם כל הטעות הזאת שהם עושים בקשר אלי. אני צריכה חוות דעת מקיפה על כל אותן שנים, וגם אבחנה לגבי היום שתעזור לי שהרופאים יבינו אותי ויקבלו את זה שהם טעו וישחררו אותי מכל הסיפור הזה שאני עדיין כלואה בו כמאובחנת בסכיזופרנייה כרונית. – מה שאין לי. ואת זה כתב רופא. לא רק אני אומרת. יש מצב שתוכלו לקבל אותי עם הסיפור שלי ולעזור לי? אבל רק באופן כזה שישחרר אותי מהם. היום אני כבר בת 46. עוד מעט ייגמרו לי החיים ועדיין לא עשיתי כלום בהם משום הסיכסוך הזה עם בריאות הנפש וביטוח לאומי. אנא עיזרו לי.

  1. מאת Dany:

   שלום
   במידה ואת מבקשת חוות דעת שניה – חוות דעת פסיכיאטרית. אני מציע שתצרי קשר עימנו בטלפון (088659837). ואז יוסבר לך התהליך והמחיר. אך לפני כן השאלה למה את צריכה את חוות הדעת, כבר קבל הערכה פסיכיאטרית שאינן לך סכיזופרניה כרונית. חוות דעת נוספת במה היא תקדם אותך? הצורך לקבל הכרה על אבחנה כזו או אחרת מגורמי טיפול או מימסד. מה תפקידה בחייך? כפי שציינת את בת 46 ועוד לא התחלת את חייך עדין כבולה לטראומות העבר. אז אולי הכיוון הוא אחר והוא כיוון של פניה לפסיכותרפיה לעבד את החוויות הטראומטיות, של האונס, של האישפוז של החויה הפסיכוטית (כפי שאת מבינה אותה בשל טיפול תרופתי) אולי הכיוון הוא שיחרור הכבלים פנימים המחזיקים אותך בפגיעות ולא בצורך להתעמת עם הממסד. חומר למחשבה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 25. מסוגלות הורית

  שלום
  אני עובר הליך גירושין ושוקל לבצע בדיקת מסוגלות הורית על מנת להראות לבית המשפט שאני המשמורן המתאים. האם אוכל לבצעה לבד – ללא נוכחות בני בן השנה או אמו?

  1. מאת Dany:

   שלום
   במכוננו, כאשר נדרשת הערכה לגבי מסוגלות הורית, אנו עורכים בנוסף לראיון ההורים וכ"א לחוד, אבחון מקיף ומורחב להורים, אבחון מקיף לילדים ובדיקת אינטראקציה בין ההורה לילד. על מנת לקבל כמה שיותר אניפורמציה על מנת להעריך את היחסים בין ההורה לילד, גישתו של ההורה, רגשותיו, מוכנותו ויכולתו לדאוג לטובת הילד. ובנוסף, לבדוק את ממצאי האבחון כצד הם באים לידי ביטוי במציאות החיצונית, עם הילד. כאשר הילד הוא צעיר מאוד, כמו בן שנה, כמובן שלא נתן לערוך לילד אבחון אלה ללצפות באינטראקציה שיש בין ההורה לילד ולהסתמך על אבחון ההורים. כך, שאנו מעדיפים לערוך בדיקת מסוגלות הורית שגם הילדים נבדקים.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 26. ערר לועדה רפואית

  האם ניתןן לקבל שרות דרך כופת חולים מאוחדת בשביל חוות דעת פסיכיאטרית לערר או שצריך דווקא לבוא באופן פרטי

  1. מאת Dany:

   שלום
   ככל הידוע לי, בפגישה בקופת החולים אתה יכול לקבל סיכום פגישה עם פסיכיאטר או פסיכולוג ממין (כמו בקופת חולים מאוחדת). אך לא נערך בקופות חוות דעת משפטית. לשם כך עליך לפנות לפסיכיאטר או פסיכולוג באופן פרטי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 27. צוואה

  שלום.אסביר טוב יותר טלפונית.תודה תודה! 0522672218

 28. אשפוז פסיכיאטרי בכפייה

  אושפזתי ל-70 יום בכפייה רק בגלל שחשבתי
  שאימי וקרובי משפחה נוספים מתו דבר כזה פותרים
  אפילו בטלפון או בביקור משפחתי בבית החולים
  מדוע אושפזתי בכפייה לא הייתי מסוכן לעצמי או לאחרים
  לא הייתי בדיכאון עמוק וחוסר תפקוד ולא דיברתי שטויות
  פניתי לשני עורכי דין על מנת לתבוע את בית החולים
  ללא הצלחה קיבלתי כדורים שגרמו לי להיות מסומם
  וכלל לא עזרו כיום אני לוקח רבע מהמינון המקובל
  ואני שפוי לחלוטין הכדורים לא עזרו במחיקת המחשבה
  שאימי וקרובי משפחה נוספים מתו אני מוכר כחולה
  נפש סכיזופרן ועובד בהתאם לכך במפעל מוגן בשכר עלוב של 590 שקל בלבד אני רוצה עבודה רצינית
  בשכר גבוה שקלתי לפני הכדורים 76 קילו כיום
  אני שוקל 91 קילו תודה

 29. http://לפני5שנים.ילדתימחוץלנישואיםבת.שהאבא.לאמוכרבתז.בגללשאחריהגירושיםהנוכחיםלאעברו30

  לפני 5 שנים. ילדתי מחוץ לנישואים בת. שהאבא. לא מוכר בתז. בגלל שאחרי הגירושים הנוכחים לא עברו 30 ימים. והאבא. עכשיו תובע. הסדרי ראיה. ואי אפשר לבצע בדיקת דם. ואני נגד זה שהאבא יראה את הילדה. והוא הוגדר בבית משפט אב פסיכולוגי שלוא יפגע בילדה.

 30. בלת התרופה דפלפט במקום כדור שינה

  קבלת דפלפט 10 mg במקום כדור שינה אלבין cr 12?
  הפנית השאלה לד"יצחקי טוביה
  מצפה לתשובה

 31. טיפול בסרוקוול האם גורם לבלבול

  אבי אושפז עקב אי ספיקה חריפה של הלב טופל במחלה במשתנים ותרופות דרך הוריד בן 77 יש לציין באשפוז אי שקט בלבול ,היה מטופל בקלונקס 0.5 פעמיים מזה שנים רבות עקב פחדים ממחלות לב שעבר,ולפני כשנה פסיכוגריאטרית התחילה במירו 15 מג ולהפסיק קלונקס ללא הצלחה היה מלווה בעצבנות.באשפוז ניבדק עי פסיכיאטר שהמליץ לטפל בסרוקוול 25מג ולהפסיק את הטיפול הקודם.שוחרר לבית המצב לא השתפר עדיין מבולבל יותר בלילה על פי סיפורי אמי מתפשט קורע בגדים משוחח עם אנשים שאינם בחיים זקוקה לעזרה

 32. צוואות

  מחפש פסיכאטר לקביעת צלילות דעתה של אם לצורך
  חתימה על צוואה.
  תודה

 33. חות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

  מי הרופא שהכי ממולץ והכי מתקבל כחות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי????????????

  1. מאת Dany:

   שלום,
   ניתן לפנות לכל פסיכיאטר שעוסק במתן חוות דעת לביטוח לאומי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 34. בעיה נפשית

  עשיתי בעבר מספר ניתוחים פלסטים שהסתבכו, לפני שנתיים המצב הנפשי שלי הדרדר משמעותית חרדות פחדים לצאת מהבית דמויות שרודפות אותי ופחד למות, לאחרונה גילו לי פיברומיאלגיה שבנוסף לכל הכדורים שקיבלתי מהפסיכיאטר קיבלתי כדורים נוספים שלגמרי מתישים אותי נפשית ופיזית, ניסתי לבקש נכות אבל סירבו לי, אני רוצה להתייעץ כדי לקבל חוות דעת פרטית בנוסף

  1. מאת Dany:

   שלום
   את מוזמנת לפנות למכוננו בטלפון 08-8659837 לקביעת פגישה לחוות דעת.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 35. מסוגלות הורית ובדיקה פסיכיאטרית

  מה יותר חשוב ומכריע להפסקת מעורבות המדינה בהוצאת קטינים מהוריהם מסוגלות או בדיקה פסיכיאטרית כאשר מאובחנת הפרעת אישיות פרנואידית ללא טיפול תרופתי .
  האם הורה שעבר מסוגלות הורית חייב גם להיבדק פסיכיאטרית והאם רשאים להוציא קטין מהורה שעבר בהצלחה מסוגלות הורית אך סירב לעבור בדיקה פסיכיאטרית לאור אבחון בהפרעות אישיות כלשהי ללא מחלת נפש. האם ישנה פסיקות בנושא?

  1. מאת Dany:

   שלום
   ההחלטה ביחס לכשירותו של הורה מבוססת על בדיקת מסוגלות הורית שיכולה גם לכלול, במידת הצורך, בדיקה פסיכיאטרית. מכיוון שאיננו משפטנים אין לנו אפשרות להתייחס להיבטים החוקיים של הוצאת קטין מרשות הוריו או לפסקי דין, כפי שביקשת. בנושאים הללו כדאי לפנות להתייעצות עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 36. כשירות להתנדב לצהל

  האם אפשר לקבל חוות דעת עבור בני שקיבל שיחרור מהצבא על רקע בריאותי….תודה מראש אמא מודאגת

  1. מאת Dany:

   שלום
   לא ברור משאלתך באיזו חוות דעת את מעוניינת. את מוזמנת לפנות אלינו עם פרטים נוספים, בטלפון 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 37. קביעת סטאטוס פסיכיאטרי

  עקב טיפול שינים כושל נפגע לי העצב בלסת וכתוצאה מכך גם מפרקי הלסת ושריר הלעיסה. מאוחד יותר פגיעות אלה הובילו לעווית בשפה הגובלת בפגם אסטטי.
  לאור המצב נקלעתי גם לפגיעה בחיי האישות (זוגיות) ולפגיעה באיכות חיים ולהכל יחד הייתה הפשעה נשפית קשה שבאה לידי ביטוי בהתנתקות חברתית ומשפחתית ופגיעה ברצון שלי לארח ולהתארח , להסתגרות בבית , בעיות בריכוז והקשבה ועוד…האם תופעות אלה מלבד הבעיה האסטטית עליה הצבעתי מקנים סטאסטוס פסיכיאטרי ? האם קיים טיפול? האם פסיכיאטר יכול גם להמליץ על פלסטיקאי לתיקון העווית למקרה הצורך?
  מה עלות חוות דעת כזו ואלו מסמכים צריך מלבד המראה אשר מדבר בעד עצמו ?
  תודה מראש על זמנך.

 38. פסיכיאטריה

  יש לי דכאון חולשה חושבת שכולם נגדי אין לי כח להלחם אם כולם אני מרגישה חלשה אין לי כח נפשי מרגישה שנחנקת לא יכולה לראות אנשים לא ישנה בלילות נזכרת בעבר שלי בוכה כל היוםלא מסוגלת לתפקד עיפה כל הזמן אבקש את עזרתכם הרוסה נפשית תעזרו לי בבקשה

  1. מאת Dany:

   שלום
   נשמע שאת מאוד סובלת. כדאי לפנות במהרה לטיפול אצל איש מקצוע (פסיכיאטר או פסיכולוג). את מוזמנת לפנות למכוננו בטלפון 08-8659837. לחילופין, את יכולה לפנות בשלב הראשון לרופא המשפחה שיפנה אותך הלאה. אם את מרגישה מצוקה מאוד גדולה ומתקשה להתמודד איתה ו/או חוששת שתפגעי בעצמך, פני בדחיפות לחדר מיון בבית חולים.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 39. רישיון נהיגה עם קבלת רסיטל

  אשתי מנסה לקבל רישיון נהיגה והיא מקבלת באופן קבוע רסיטל (מרשם מפסיכיאטר) נוגד התקפי חרדה. לא קבלה אישור לגשת לטיוריה כרופאת משפחה סימני X בתופס מבחנים שלה.
  היא נשלחה לרופא של משרד הרישוי.
  השאלות:
  1. אם התרופה מונעת לקבל רישיון נהיגה?
  2. ואם היא צריכה להפסיק לצרוך אותה ולבקש משהו אחר כדי לקבל רישיון נהיגה.
  בתוגדה מראש,

  1. מאת Dany:

   שלום
   בכל מקרה שבו אדם סובל מבעיה רפואית כלשהי ו/או נוטל תרופות שיכולות להשפיע על נהיגתו (מבחינת חדות ראייה, מהירות תגובה וכו') רופא המשפחה חייב לדווח על כך בטופס והאדם צריך לעבור בדיקה מטעם משרד הרישוי.רסיטל היא תרופה נפוצה מאוד ואלפי אנשים נוהגים תחת השפעתה. לכן, נטילת רסיטל לטיפול בהתקפי חרדה אינה סיבה, בפני עצמה, לשלילת רישיון נהיגה. סביר שהרופא במשרד הרישוי יעריך עד כמה, אם בכלל, התקפי החרדה פוגעים ביכולתה של אשתך לנהוג. אם הטיפול עוזר, נראה שאין סיבה לפנות ולהחליף אותו כרגע. בהצלחה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 40. בדיקה פסיכאטרית

  האם פסיכאטר פרטי יכול לתת חוות דעת רפואי לפסיכאטר מחוזי על מצב הנבדק?

  1. מאת Dany:

   שלום
   לאחר פנייה אליו הפסיכיאטר המחוזי הוא יכול להסתמך על מקורות מידע שונים לצורך בדיקתו. אחד המקורות האפשריים הוא אכן חוות דעת של פסיכיאטר אחר.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 41. אני הקורבן מנוי האפוטרופוס באמת

  אני זקוק לחוות דעת פסיכיאטר לביטול האפוטרופוס ולהחזרת כספי הביטוח לאומי שלי חזרה לחשבוני באמת ואני היום עובד בשוק פתוח ברכבת בנימינה ודואג לעניני ושמו לי אפוטרופוס הפושעת של הרווחה בזכרון יעקב באמת ופסלו אותי דין מלתבוע אני הקורבן מנוי האפוטרופוס הקרן לטיפול בחסויים באמת אני זקוק לחוות דעת על מנת לבטל אפוטרופוס לגמרי כולל הכזרת פסול דין שנעשה לרעתי וללא סיבה מוצדקת אין לי רישום פלילי

  1. מאת Dany:

   שלום איתן,
   אתה יכול ליצור קשר עם כל פסיכיאטר שעוסק בנושא כדי לקבל חוות דעת לגבי כשירותך לטפל בענייניך לצורך ביטול האפוטרופוס. נסה להיעזר בעורך הדין שלך כדי למצוא גורם רפואי מתאים באזורך.
   הפרטים האישיים שפרסמת נמחקו כדי להגן על פרטיותך ברשת.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 42. עלות

  מה עלות אבחון ומתן חוו"ד לביה"ד הרבני של ילדה בגיל 13 שאין לה קשר מזה שנים עם האב הביולוגי, וחיה בארה"ב עם אב מאמץ (האימוץ מוכר בארה"ב אך אינו מוכר בישראל) ועם אימה הביולוגית ועם 3 אחיות מזה 5 שנים, אינה שולטת היטב בשפה העברית, ובית הדין קבע כי יש לשלוח אותה לקבלת חוות דעת פסיכולוגית בטרם יוחלט על הסדרי ראייה בין האב הביולוגי לילדה
  יצויין כי הילדה נחרצת בדעתה שהיא אינה מעוניינת בשום קשר עם האב הביולוגי. האם הביולוגית והאב המאמץ אף הם מתנגדים לחידוש קשר עם האב שכן הוא הורשע עפ"י הודאתו באיומים לפגוע בה כשהיא היתה תינוקת, והיה אלים במהלך נישואיו לאם הביולוגית.
  עוד יצויין כי האב הביולוגי טוען שהילדה נחטפה (למרות שמעולם לא הוגשה תביעה להשבת הילדה, להאג או לכל גורם שהוא)

  1. מאת Dany:

   שלום דניאל,
   אתה מוזמן ליצור עמנו קשר כדי לקבל הצעת מחיר בטלפון 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 43. רצית לדעת כמה עולה לי חוות דעת משפטית

  הבן של עבר ניתוח בבית השחי עקב זעת יתר נגרמה לו רשלנות רפאית הבן הוא בן 25 ו ולא מסוגל לעבור ניתוך נוסף לתיקון הנזק ושום ביקורים במרפאה וכן המשך של פיזוטרפיה ורופיאים שונים וכן זה מפריע לו גם בזוגיות

  1. מאת Dany:

   שלום ליזה,
   בהנחה שאת מעוניינת בחוות דעת משפטית לגבי מצבו הנפשי של בנך, את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לבירור הפרטים 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 44. ערעור על אבחנה פסיכיאטרית לאחר אשפוז ראשון

  אבקש את עזרתך בהנחיות לביטול אבחנה פסיכיאטרית שנקבעה לבני לאחר אפשוז ראשון במרכז לבריאות נפש. בני הגיע על רקע התקף פסיכוטי, אולם האבחנה שנקבעה לאחר כ-4 שבועות אשפוז אינה מתאימה למקרה שלו.
  מה עלי לעשות כדי לעשות הערכה נוספת?

  1. מאת Dany:

   שלום רחל,
   כמו עם כל אבחנה רפואית, גם בפסיכיאטריה ניתן לפנות לקבלת חוות דעת שנייה לגבי האבחנה ו/או הטיפול. אתם יכולים לפנות לפסיכיאטר פרטי או דרך קופת החולים. בכל מקרה כדאי לשוחח עם הצוות המטפל באשפוז כדי להבין איך ומדוע נקבעה האבחנה ולהעלות בפניהם את ההסתייגויות שלכם.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 45. לחוות דעת פכיודיאגנוסטית לבית משפט

  ני זקוק לחוות דעת פכיודיאגנוסטית לבית משפט למשפחה בהמלצת עובדת סוציאלית
  את האבחון יש להעביר לשני ההורים
  אודה לכם על קבלת הצעת מחיר והסבר על התהליך
  תודה
  לירן

  1. מאת Dany:

   שלום לירן,
   לקבלת פרטים על התהליך והעלות ניתן להתקשר אלינו לטלפון 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני