לחץ להתקשר
העצמאות 18/85 אשדוד 088659837

אבחון פסיכולוגי / פסיכודידקטי

אבחון פסיכודיאגנוסטי – אבחון פסיכודיאגנוסטי נדרש במצבים שבהם יש צורך בחוות דעת מקצועית בזיהוי של מוקדי כוח ומוקדי קושי פנימיים. האבחון עשוי להידרש במספר מקרים: לצורך קביעת התאמה למסגרות חוץ ביתיות, , אבחנה נפשית,  חוות דעת עבור חברות ביטוח, בית משפט, ביטוח לאומי, צבא, וכדומה, כמו גם לקביעת המלצות לטיפול עבור אנשי מקצוע   

לצורך האבחון עורך איש מקצוע מומחה ובעל נסיון רב מבחנים מוגדרים ומנתח את תוצאותיהם. האבחון נערך במכון באוירה נעימה, מכבדת ומותאמת אליך. זמן האבחון נע בד”כ בין שעה וחצי ל-4 שעות, ונערך בהתחשב ביכולת שלך בד”כ בין פגישה אחת לשתיים. תוצאות האבחון נמסרות כדו”ח כתוב עד שבועיים מסיום האבחון לגורם המזמין. במקרים דחופים אנו משתדלים לתת את המענה בהקדם הנדרש. יש אפשרות לקיים את האבחון בספרדית וברוסית.

אבחון פסיכודידקטי –  אם אתם או ילדכם מתקשים בלימודים ויש לכם תחושה של פער לעומת היכולת- כדאי לבדוק למה, במקום להמשיך להגיע לתוצאות נמוכות. עד לפני זמן לא רב נחשבו ילדים שהתקשו או נכשלו בלימודים לעצלנים, חסרי מוטיבציה וכיו”ב. כיום, לעומת זאת, גדלה המודעות לקיומם של ליקויי למידה הפוגעים בתפקוד הלימודי. האבחון הפסיכודידקטי נועד לזהות האם קשייו של הילד אכן נובעים מליקויי למידה ו/או מגורמים רגשיים. כמו כן, מאפשר האבחון זיהוי של קושי ספציפי (דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה וכן הלאה) ומתן המלצה להתאמת תוכנית לימודים או אופן לימוד המותאמים לצורכי הילד, כמו גם על עזרה מתאימה בתחום הרגשי. האבחון מאפשר גם לקבל הקלות בבחינות (הארכת זמן בחינה וכדומה).
 
האבחון נערך במשך כשתי פגישות בנות שעתיים כל אחת, בד”כ בהפרש של שבוע.לאחר כעד עשרה ימים, נמסרות התשובות.  היתרון של עריכת אבחון פסיכו דידקטי במכון מימדים הינו ההתמחות שלנו באבחון וטיפול של שני מוקדי הקושי שפעמים רבות קשורים זה לזה- לקויות הלמידה והקשיים הרגשיים הכרוכים בהתמודדות עם לקויות אלו.

אבחון בשלות לכיתה א’ – אם חושדים שהילד איננו בשל לכניסה לבית הספר, עורכים לו בדיקת בשלות, הכוללת בדרך כלל אבחון פסיכולוגי רחב. שימוש בכלי מדידה אובייקטיביים יכול לסייע להורים ולצוות החינוכי בקבלת החלטה נכונה יותר לגבי עלייה לכיתה א’, או הישארות בגן לשנה נוספת ומפנה תשומת לב למתן טיפול במידה ונדרש. האבחון הפסיכולוגי בודק בשלות פסיכולוגית הנמדדת בשלוה מישורים: 1. רמה שכלית תואמת לגיל, 2. יכולת קוגנטיבית, 3. זיכרון. כמו כן נבדקות הבשלות המוטורית, בשלות השפה והבשלות הרגשית חברתית.

מסוגלות הורית –  במצבים של חוסר הסכמה לגבי המשמורת על הילדים בתוך תהליך גירושין, נבדקת המסוגלות ההורית שמטרתה להמליץ לבית המשפט על הסדרי המשמורת המיטביים לילדים בהתחשב ביכולת ההורית ובקשר של הילדים וההורים. בתהליך זה נבדקים שני ההורים, הילדים, והיחסים בין ההורה לילד.