לחץ להתקשר
העצמאות 18/85 אשדוד 088659837

אבחון פסיכולוגי / פסיכודידקטי

אבחון פסיכודיאגנוסטי – אבחון פסיכודיאגנוסטי נדרש במצבים שבהם יש צורך בחוות דעת מקצועית בזיהוי של מוקדי כוח ומוקדי קושי פנימיים. האבחון עשוי להידרש במספר מקרים: לצורך קביעת התאמה למסגרות חוץ ביתיות, , אבחנה נפשית,  חוות דעת עבור חברות ביטוח, בית משפט, ביטוח לאומי, צבא, וכדומה, כמו גם לקביעת המלצות לטיפול עבור אנשי מקצוע   

לצורך האבחון עורך איש מקצוע מומחה ובעל נסיון רב מבחנים מוגדרים ומנתח את תוצאותיהם. האבחון נערך במכון באוירה נעימה, מכבדת ומותאמת אליך. זמן האבחון נע בד”כ בין שעה וחצי ל-4 שעות, ונערך בהתחשב ביכולת שלך בד”כ בין פגישה אחת לשתיים. תוצאות האבחון נמסרות כדו”ח כתוב עד שבועיים מסיום האבחון לגורם המזמין. במקרים דחופים אנו משתדלים לתת את המענה בהקדם הנדרש. יש אפשרות לקיים את האבחון בספרדית וברוסית.

אבחון פסיכודידקטי –  אם אתם או ילדכם מתקשים בלימודים ויש לכם תחושה של פער לעומת היכולת- כדאי לבדוק למה, במקום להמשיך להגיע לתוצאות נמוכות. עד לפני זמן לא רב נחשבו ילדים שהתקשו או נכשלו בלימודים לעצלנים, חסרי מוטיבציה וכיו”ב. כיום, לעומת זאת, גדלה המודעות לקיומם של ליקויי למידה הפוגעים בתפקוד הלימודי. האבחון הפסיכודידקטי נועד לזהות האם קשייו של הילד אכן נובעים מליקויי למידה ו/או מגורמים רגשיים. כמו כן, מאפשר האבחון זיהוי של קושי ספציפי (דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה וכן הלאה) ומתן המלצה להתאמת תוכנית לימודים או אופן לימוד המותאמים לצורכי הילד, כמו גם על עזרה מתאימה בתחום הרגשי. האבחון מאפשר גם לקבל הקלות בבחינות (הארכת זמן בחינה וכדומה).
 
האבחון נערך במשך כשתי פגישות בנות שעתיים כל אחת, בד”כ בהפרש של שבוע.לאחר כעד עשרה ימים, נמסרות התשובות.  היתרון של עריכת אבחון פסיכו דידקטי במכון מימדים הינו ההתמחות שלנו באבחון וטיפול של שני מוקדי הקושי שפעמים רבות קשורים זה לזה- לקויות הלמידה והקשיים הרגשיים הכרוכים בהתמודדות עם לקויות אלו.

אבחון בשלות לכיתה א’ – אם חושדים שהילד איננו בשל לכניסה לבית הספר, עורכים לו בדיקת בשלות, הכוללת בדרך כלל אבחון פסיכולוגי רחב. שימוש בכלי מדידה אובייקטיביים יכול לסייע להורים ולצוות החינוכי בקבלת החלטה נכונה יותר לגבי עלייה לכיתה א’, או הישארות בגן לשנה נוספת ומפנה תשומת לב למתן טיפול במידה ונדרש. האבחון הפסיכולוגי בודק בשלות פסיכולוגית הנמדדת בשלוה מישורים: 1. רמה שכלית תואמת לגיל, 2. יכולת קוגנטיבית, 3. זיכרון. כמו כן נבדקות הבשלות המוטורית, בשלות השפה והבשלות הרגשית חברתית.

מסוגלות הורית –  במצבים של חוסר הסכמה לגבי המשמורת על הילדים בתוך תהליך גירושין, נבדקת המסוגלות ההורית שמטרתה להמליץ לבית המשפט על הסדרי המשמורת המיטביים לילדים בהתחשב ביכולת ההורית ובקשר של הילדים וההורים. בתהליך זה נבדקים שני ההורים, הילדים, והיחסים בין ההורה לילד.

טופס כתיבת שאלה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 thoughts on “אבחון פסיכולוגי / פסיכודידקטי”

 1. הקלות בבחינות הבגרות
  2-10-2010
  חסוי כתב:

  שלום רב,
  נכדתי עולה לכיתה י’ב. השגיה טובים מאד למעט הקושי והאי בטחון באנגלית. משך השנים ליוויתי אותה בלימודים אבל עכשיו היא חסרת בטחון לגמרי בקשר לבגרות ורציתי לברר האם ישנה אפשרות לערוך לה מבחן דידקטי אשר יסייע לה ולנו להבין מה פשר הפחדים והאם יתכן שתזדקק להקלות???
  אודה עבור תשובתכם המהירה. בברכה

  1. 2-10-2010
   אבי כתב:

   שלום
   על מנת להבין את הקושי באנגלית יש לזהות את מקור הקושי, בין אורגני/תורשתי לבין רגשי. האם הוא ממקור אורגני/תורשתי המקשה על רכישת מיומנות לימודית (לדוגמא: קשיים בהבנה פונמית, אצל ילדים שסיגלו להם עוגני תיקון בשפת האם. מוצאים שהקושי בא לידי בטוי ברכישת שפה שניה) והמוביל לקשיים רגשיים, כגון ירידה בבטחון העצמי. או האם המקור הוא רגשי/אישיותת) לדוגמא: חרדת בחינות, המתמקשת במקצוע ספציפי, מאחר והוא קבל משמעות מיוחדת בשילוב מרכיבים פרפקציוניסטית יכולה לשמר תחושה של חוסר בטחון עצמי המוביל להשגיות נמוכה בתחום ספציפי). על מנת לבחון מה מקורות הקושי ואיך לטפל בכך וההקלות הדרושות במידה ויש צורך, יש לעבור אבחון פסיכודידקטי ולא רק דידקטי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 2. אבחון
  26-10-2010
  אושרי כתב:

  אני בן 29, מעוניין לעבור אבחון מכיוון שאני לא מצליח לעבור מבחן מסויים והמליצו לי לפנות לאבחון ולבדוק את זה. הייתי רוצה לדעת מה עלי לעשות? אם אצלכם אוכל לעבור אבחון שיוכל לעזור לי בעניין? אם הגיל אינו מתאים? תודה

  1. 26-10-2010
   אבי כתב:

   שלום
   כיום ידוע לנו שיש כ 1.6% – 2% מאוכלוסיית הסטודנטים בעלי לקות למידה. ומוסדות האוניברסיטה מודעות לכך ובאות לקראת הסטודנט הסובל מלקות למידה. הוא נידרש לעבור אבחון פסיכודידקטי על מנת לאבחן את מקורות הקושי באים הוא רגשי או דידקטי, ובהתאם לכך האונברסיטה מקבלת את המלצות האבחון. אך במצב כיום אוניברסיטאות מוכנות לתת תוקף לאבחונים הבאים ממוסדות או פסיכולוגים המוכרים על ידם כמומחים באבחון המבוגרים. לצערנו ידוע לנו על סטודנטים שעברו אבחון אצל פסיכולוגית המוכרת ע”י אונברסיטה אחת, אך המלצותיה לא התקבלו ע”י אוניברסיטה אחרת.על כן עליך לבדוק עם המוסד בו אתה לומד על רשימת המואבחנים מוכרים על ידה.
   במכוננו אנו עורכים אבחון לתלמידים בבתי ספר יסודי ותיכון.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 3. אבחון פסיכו דידקטי
  23-11-2010
  קרן כתב:

  אני אמא לשלוש בנות בתי האמצאית שעלתה השנה לכתה א בגיל שש ושמונה חודשים היא ילדת דצמבר ולכן הוחלט אם הגורמים המקצועים להשאיר אותה עוד שנה .בתי השנה עלתה והחלטתי אני ובעלי שהיא תתחיל לעבור טיפול רגשי טרפיה באומנות. לאחר כמה מפגשים של בתי אם המטפלת קראו לנו לשיחה ובשיחה נאמר לנו שאכן יש לבתי בעיות רגשיות אבל עם זאת נראת שיש לה בעיית קשב ,וגם בעיה של לקוי לימדה .אשמח לקבל עוד פרטים

  1. 23-11-2010
   אבי כתב:

   שלום
   בעיות קשב וריכוז ולקות למידה. אלו בעיות אורגניות. האדם נולד עם המטען הגנטי לכך. מומלץ לעבור אבחון פסיכודידקטי, מאחר והמטפלת מדברת גם על בעיות רגשיות וגם על בעיות אורגניות. האבחון יוכל להצביע על הקשיים הרגשיים, לבדוק אם קיימת לקות למידה, לעלות השערה לגבי הפרעת קשב וריכוז. לגשת לפסיכיאטר או נירולוג עם האבחון לערכה אם קיימת הפרעת קשב וריכוז ולקבל המלצה על טיפול מתאים. בעקבות האבחון הפסיודידקטי יוצעו המלצות במידה וישנו לקות למידה. הנחיות להוראה מתקנת ולצוות בית הספר, הקלות לימודיות-מבחנים במידה ויש צורך, והמלצות למטפל באומנות לכיוון עבודה בחלק הרגשי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 4. אבחון פסיכו דידקטי
  7-3-2011
  גל כתב:

  האם האבחון מקנה הקלות במבחנים ללימודים אקדמיים?
  (בתיכון היו לי הקלות בבגרויות, אך פג התוקף)

  מה עלות האבחון?

  1. 7-3-2011
   אבי כתב:

   שלום
   אבחון שנערך בתיכון אינו תקף באוניברסיטאות. יש לעבור אבחון ללקויות למידה למבוגרים. יש להתייעץ עם האונברסיטה שאתה הולך אליה מי הגופים שהם מקבלים את המלצותיהם.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 5. מבחן בע"פ
  11-10-2011
  מצדה כתב:

  שלום
  שמי מצדה,אני לומדת באשדוד בכיתה עיונית ריאלית
  אני בכיתה יב
  אני יודעת מאד כי זה מאוחר בשלב זה לבקש מבחן בע”פ
  אך בסוף שנה שעברה,קרה מקרה וסבי נפטר ומאז מאד קשה לי לכתוב בכתב ויותר קל לי להביע בע”פ
  ירידה גדולה הייתה לי במגנים שיקבלתי לבין הבגרויות שלי ברוב המקצועות ולכן אני מאד בטוחה וצריכה מבחן בע”פ
  אני חייבת את העזרה שלכם במהירות מכיוון שיש לי בעוד כ3 חודשים בגרויות
  בבקשה תענו לי במהריות מצדה 🙂

  1. 11-10-2011
   אבי כתב:

   שלום
   משרד החינוך מאשר התאמות על רקע קשיים אורגנים, כגון: הפרעת קשה וריכוז, דיסגרפיה סיקלקוליה ולקויות למידה נוספות. אך הוא אינו נותן מאפשר הקלות למבחן מותאם בשל קשיים ריגשיים. אלה מפנה את התלמיד לטיפול פסיכולוגי, ע”מ להתמודד ולהתגבר על הקושי.

   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 6. איבחון
  26-12-2011
  אילנה כתב:

  רציתי לדעת האם לעשות איבחון לילד בכיתה ד עולה כסף?

  1. 26-12-2011
   אבי כתב:

   שלום
   עורכים אבחונים גם לילדים בכיתה ד’. האבחון המתאים נעשה בהתאם לשאלה/לקושי/לבעיה שנדרש לה תשובה. בהתאם לסוגה אבחון העלויות השונות. אתם מוזמנים לפנות אלנו טלפונית על מנת לבדוק את צרכיכם ולקבל הצעת מחיר. הטלפון שלנו 088659837
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 7. 9-1-2012
  בן ישי אווי כתב:

  הבת שלי הפסידה שנה והגננת ממליצה לי לעשות אבחון. רציתי לברר עלויות ולתאם מועד מצתאים

  1. 9-1-2012
   אבי כתב:

   שלום
   צרו עימנו קשר טלפוני, למספר 088659837 ונשמח לעמוד רשותכם.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 8. איבחון
  5-3-2012
  שמואל שמוחה כתב:

  יש לי ילד בן 16 וחצי לפני בגרות ומורות ומורים שמלמדים אותו טוענים שלמרות שהוא יודע את התשובות לשאלות בבחינה הוא מתקשה להעלות את זה בכתב לעומת זאת עם בוחנים אותו בעל פה הוא יודע לענות על כול התשובות

  1. 5-3-2012
   אבי כתב:

   שלום
   ממליץ שתיגשו לעבור אבחון פסיכודידקטי, ככול הנראה בנכם סובל מלקות למידה. האבחון יברר ספציפית איזו לקות. והוא יוכל לקבל המלצות הקלות לגבימבחנים. שבהם הוא יבחן בעל פה ולא בכתב. כך שיוכל לבטא את מלאו הפוטנציאל הגלום בו.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 9. אבחון
  15-4-2012
  לילך כתב:

  בני בן השנתיים ושבע לא מדבר. עלי לעבור אבחון.
  אבקש התייחסותכם.
  תודה

  1. 15-4-2012
   אבי כתב:

   שלום
   במידה והוא אינו מדבר כלל וביכלל, כדאי להתייעץ עם המכון להתפתחות הילד או עם היחידות להתפתחות הילד בקופת החולים שלכם
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 10. http://אבחוןפסיכולוגיקליני
  18-4-2012
  אנה כתב:

  לד עם אבנה של pdd. בועדת שילוב לבקשה לקבלת סעיית צמודה עבור הילד מבקשים לבצע אבחון מול פסיכולוג קליני.ישנו בידיים אבחון של פסיכולוג חינוכי אך זה לא מספיק בעיני ועדת השילוב. הילד מוכר בביטוח לאומי. האם אתה מבצע את אבחונים פסיכולוגי קליני.
  אודה לתשובתך המהירה.

  1. 18-4-2012
   אבי כתב:

   שלום
   אכן על פי חוזר משרד הבריאות על מנת לאבחן ילד ב PDD נדרש אבחון פסיכולוגי ע”י פסיכולוג קליני, מי שהוכשר לטפל ולאבחן בעיות נפשיות. ולא פסיכולוג חינוכי המומחה לאבחון בעיות הקשורות להתמודדות עם מערכת החינוך או לקויות למידה. במכוננו אנו עורכים אבחון לבדיקת PDD ומשתמשים בכלים האבחוניים על פי דירשת חוזר משרד הבריאות. נתן ליצור קשר טלפוני עם המשרד. 088657837
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 11. אבחון פסכולוגי
  15-5-2012
  לילך כתב:

  הילד עולה לכיתה א והמליצו לי על אבחון פסיכולוגי

  1. 15-5-2012
   אבי כתב:

   שלום
   אבחון פסיכולוגי לילדים העולים לכיתה א’ ניקה אבחון בשלות. הוא בא לבדוק האם הילד בשל מבחינה קוגנטיבית או רגשית לבית הספר. על אלו נקודות להתמקד יש לבדוק עם הגננת.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 12. מוכנה אך מופסדת
  17-5-2012
  אורטל כתב:

  ביתי ליזה המופסדת ב8 ימים לעלייה לכיתה א פסיכולוגית שמתצפתת בגן אמורה לבחון אותה במבחן משלג בודק רמה אישית האם מבחן זה מספק את משרד החינוך לעלייה לכיתה א?
  אם ארצה אוכל לפנות לפסיכולוגית פרטית שאמורה לבחון למוכנות כיתה א

  1. 17-5-2012
   אבי כתב:

   שלום
   אבחון מוכנות לכיתה א נערך ע”י בטריה פסיכולוגית כוללת, כולל ראיון הורים, וחוו”ד הגננת ו/או תצפית בגן. בשל העומס שיש על השירותים הפסיכולוגים החינוכיים, אני שומע לא פעם שבדיקת המוכנות נעשת ע”י תצפית וחו”ד שהגננת כותבת. ברגע שפסיכולוגית הגן כתבה את חוות דעתה. היא מקובלת על משרד החינוך. כמובן שמותר להורים להביא חות דעת שניה שתהייה קבילה בועדה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 13. איבחון פסיכולוגי
  11-9-2012
  סיטקובסקי מקסים כתב:

  הילד עלה לכיתה א וזקוק לאיבחון פסיכולוגי . מה אני צריכה בשביל זה?

  1. 11-9-2012
   אבי כתב:

   שלום
   נשמח לעמוד לרשותם, נתן ליצור קשר טלפוני עם המשרד. 088659837. בשיחה עמכם נברר איזה אבחון הוא זקוק דידקטי, פסיכולוגי או פסיכודידקטי. בהתאם לזאת יקבע המאבחן. לפני האבחון יתנו לכם שאלונים למילוי ההורים והמורה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 14. הפרעת אישיות גבולית.
  20-10-2012
  קואזימודו כתב:

  לפני כחצי שנה אובחנתי כ”מופרעת” באישיות גבולית.
  בעיניי זה נחמד. אבל מה בעצם זה אומר חוץ מכך שאני נוטה לקחת ללב?
  ומה דרכי הטיפול הלא קונבנציונליות? (כדורים, טיפול ואשפוז כפייתי כי זה מגוחך!)

 15. איבחון פסיכודיאגנוסטי
  2-12-2012
  שלומי כהן כתב:

  עלות איבחון כזה לצורך ועדת השמה למעבר לחינוך מיוחד
  לילדה בכיתה ו

 16. איך יודעים שהילד מוכן לכתה א'?
  2-1-2013
  סיון כתב:

  ילדי הבכור נולד בחודש נובמבר ובשנה הבאה (גיל הילד יהיה 5 ותשעה חודשים) איני יודעת אם לעלותו לכיתה א’ או להשאירו עוד שנה נוסף בגן חובה…
  הילד ילד נבון, ממושמע,אוהב לשאול לשאלות (מאוד סקרן) אחראי ואוהב ללמוד!! אך מעבר הוא ילד מאוד ביישן ואני חושבת שחסר לו ביטחון עצמי…
  אשמח אם תחזירו לי תשובה בהקדם כי הגננת רוצה לדעת מה לגבי ההמשך….בתודה מראש סיון

 17. איבחון פסיכודידקטי
  14-2-2013
  שרית כתב:

  איבחון פסיכודידקטי לילדה בת 12

 18. אבחון לילדה בת 12
  4-4-2013
  גאולה כתב:

  הבת שלי מאוד קשה לה בלימודים המורה ה אמרה לי שכדאי שנעשה לה אבחון כדי שיהיה לה הקלות, מה לעשות?

  1. 4-4-2013
   אבי כתב:

   שלום,
   בהיעדר פרטים נוספים ניתן רק לומר שאם ביתך מתקשה בלימודים והמורה המליצה על אבחון, כדאי לפנות ולערוך לה אבחון פסיכודידקטי. מטרת האבחון היא לא לתת לה הקלות בלימודים אלא לזהות ולאתר את הקשיים הלימודיים כדי שניתן יהיה לטפל בהן ולאפשר למידה יעילה יותר. לביצוע האבחון אתם מוזמנים, אם תרצו, לפנות למכוננו בטלפון 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 19. אבחון מחוננות
  16-9-2013
  דנה כתב:

  מעוניינת לאבחון מחוננות לבני בן השש וחצי
  אבחון פסיכו דידקטי

  1. 16-9-2013
   אבי כתב:

   שלום
   אבחון פסיכודידקטי אינו מיועד לזיהוי מחוננות אלא לאיתור קשיים לימודיים ורגשיים. ישנו אבחון מחוננות המתבצע על ידי משרד החינוך לתלמידי כיתות ב’-ג’. אם את מעוניינת באבחון פרטי כעת, את מוזמנת למכוננו בטלפון 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 20. אבחון להארכת זמן
  6-4-2014
  ליז כתב:

  מבקשת לבצע מבחן להארכת זמן לילדה בחטיבת ביניים. מה התליך?

  1. 6-4-2014
   אבי כתב:

   שלום
   כדי לקבל התאמות בגלל לקויות למידה ביתך צריכה לעבור אבחון דידקטי או פסיכודידקטי. האבחון מתבצע על-ידי מאבחן מוסמך אשר מעריך את כישוריו ותפקודיו השכליים של הילד ועל סמך הממצאים יכול להמליץ על התאמות בלמידה בבית הספר, במידת הצורך. אנו מבצעים אבחונים פסיכודידקטיים ואת מוזמנת לפנות למכוננו בטלפון 08-8659837.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 21. הצעת מחיר
  30-11-2014
  אנה כתב:

  שלום
  אני רוצה בבקשה לקבל הצעת מחיר לאבחון פסיכודיאגנוסטי
  תודה

  1. 30-11-2014
   אבי כתב:

   שלום אנה,
   את מוזמנת להתקשר אלינו לטלפון 08-8659837 ולקבל מידע לגבי אבחון פסיכודיאגנוסטי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 22. הקפצה מחובה לכיתה א'
  11-2-2016
  אנג'לה כתב:

  שלום,
  יש לי ילדה בת 5 ילידת ינואר אמורה להיות עוד שנה בגן אני חושבת שאין לה מה להיות עוד שנה כי היא מאוד חכמה וגם מאוד בוגרת ובשלה …
  הגננת מאוד ממליצה לעלות אותה לא’…
  רציתי לדעת מה הפרוצדורה והאם אני זכאית לאבחון פסיכלוגי בשירות הפסכלוגי או שזה באופן פרטי…
  אשמח לתשובה

  1. 13-2-2016
   אבי כתב:

   שלום אנג’לה,
   חוזר מנכ”ל בנושא הדלגה לכיתה א’ מפרט את התהליך באופן בהיר, ראי כאן. לשאלתך אציין כי אין זכאות לאבחון במסגרת השירות הפסיכולוגי-חינוכי אלא עליו להיעשות באופן פרטי.
   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 23. אבחון פסיכודידקטי לילד שעולה לכיתה ג
  22-7-2016
  חסוי כתב:

  שלום רב,
  לאחר פגישה ראשונה אצל נוירולוג, הומלץ על אבחון פסיכודידקטי. פנינו לאחד ממכוני האבחון בסביבת מגורינו, שהמליצו להוסיף ליום הפגישה עם הפסיכולוג גם מבחן מוקסו.
  עוד בטרם המבחן, המזכירה היתה בהלם לשאלה מדוע הילד לא מקבל ריטלין??? שאלה שאינה במקום ומםתיעה במיוחד כאשר נשאלת על ידי עובד מכון האבחון. הרי הילד הגיע לצורך בחינת הנושא והרי אינכם רגילים לילדים שאינם הכי שקטים ונינוחים, אחרת מה סיבת ההגעה למכון?!
  שנית, המליצו לנו לבחון את הילד גם במבחן מוקסו למרות שהרופא רצה להמתין. החלטנו ללכת עם המכון וביום האבחון השני, הילד נבחן במוקסו ללא הריטלין, נפגש עם הפסיכולוג ולאחר מכן שוב נבחן במוקסו עם ריטלין.
  בהחלק הראשון של המוקסו שעמם, התיש ואף עצבן את הילד. הפגישה עם הפסיכולוג, היתה משעממת לטענת הילד..
  כחלק מתוצאות האבחון נמצא כי הילד, חסר רגישות לזולת ונמצא בטווח הנמוך של הנורמה. כאמור מצב דברים זה הינו ההפך הגמור של הילד. מדובר בילד אכפתי שמגלה אמפטיה ורגישות לאחר. כמו כן, מדובר בילד בעל אינטליגנציה גבוהה במיוחד שנכרת גם לפי ציוניו וגם לפי חווד מוריו בביהס.
  אשמח לדעת, האם האבחון לכל שלביו בוצע בצורה הנכונה?
  האם הפגישה עם הפסיכולוג לא צריכה להיות נפרדת ולא לאחר מבחן מתיש בו הילד כבר איבד סבלנותו, פיתח אנטי טענה על שאלות באופן המנוגד לתפישת עולמו ולדרך החייב בפועל?
  אשמח להמלצתך בנושא.
  האם האבחון בוצע באופן תקין או שעלי לשלוח את הילד לאבחון נוסף במקום אחר.
  תודה

  1. 30-7-2016
   אבי כתב:

   שלום,
   לא אוכל להתייחס למקצועיות המכון בו אובחנתם כי לא יהיה זה אתי. בנוסף, אין בכך תועלת באמת… הרי אם אתם מרגישים שהיחס היה לא לטעמכם והממצאים אינם תואמים את מה שאתם מכירים בבנכם, אין זה משנה אם התנהלות המכון הייתה תקינה או לא. אם אתם לא מרוצים מהממצאים וזקוקים לאבחון נשמע שכן, כדאי לפנות לאבחון נוסף.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 24. אבחון פסיכולוגי חינוכי לצורך הדלגה
  6-9-2016
  חן נוה כתב:

  האם ניתן לבצע אצלכם אבחון פסיכולוגי חינוכי לצורך הדלגה?

  1. 15-9-2016
   אבי כתב:

   שלום חן,
   כן, בהחלט, אנו מבצעים אבחונים לצורך הדלגה. את מוזמנת לפנות בטלפון 08-8659837.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 25. איבחון דידקטי
  14-9-2016
  חיה קשאני כתב:

  אשמח לקבל ייעוץ לפני איבחון לילדה
  אפשר לחזור אליי לנייד XXXXXXXX

  1. 15-9-2016
   אבי כתב:

   שלום חיה,
   מספר הטלפון שלך נמחק כדי להגן על פרטיותך ברשת.
   את מוזמנת להתקשר אלינו בטלפון 08-8659837.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 26. אבחונים
  24-4-2017
  שרית כתב:

  מה ההבדל בין אבחון פסיכולוגי לפסיכודיאגנוסטי?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום שרית,
   אבחון פסיכולוגי הוא שם כללי לתהליך האבחון שמבצע פסיכולוג, כשיכולים להיות הבדלים בתוכן האבחון, התהליך והמידע המופק ממנו בהתאם למטרות האבחון ולתחום מומחיותו של הפסיכולוג המאבחן. אבחון פסיכודיאגנוסטי הוא סוג של אבחון שמבצע פסיכולוג קליני, שמיועד לתת תמונה רחבה ומקיפה של מבנה ודינמיקת האישיות של האדם המאובחן, עם התייחסות לקשייו ברמות ובתחומים שונים ולכוחותיו.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 27. בקשר לאבחון בעיות קשב וריכוז.
  30-4-2017
  הישאם חראנבה כתב:

  אני מעוניין לעשות אבחון לבעיות קשב וריכוז אם אפשר לחזור אלי בהקדם האפשרי.

  תודה.

  1. 30-6-2017
   אבי כתב:

   שלום הישאם,
   אתה מוזמן לפנות אלינו למכון בטלפון 08-8659837.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני