לחץ להתקשר
העצמאות 18/85 אשדוד 088659837

שאלות ותשובות

טופס כתיבת שאלה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

607 thoughts on “שאלות ותשובות”

 1. אבהות
  28-3-2017
  אנונימי כתב:

  התקשרה אלי בחורה אחרי שנתיים וטוענת שיש לה ילד בן שנתיים והוא מימני…זה מתסכל אותי כי אני לא רוצה ילדים עכשיו אני בעצמי ילד אני רק בן 22

  1. 30-6-2017
   אבי כתב:

   שלום אנונימי,
   וואו, איזו הפתעה לא נעימה. אפשר לשער שזה לא רק מתסכל אותך אלא גם מרגיז ומבהיל, לכל הפחות. אפשר להבין שאתה לא רוצה להיות אבא בגילך, וגם שכבר יש ילד שצריך לקחת עליו אחריות. מצב מסובך.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 2. אבחון
  13-4-2017
  אליס כתב:

  היי, אני בת 14. כבר הרבה זמן אני סובלת משינויי מצב רוח קיצוניים, ולא בגלל שאני נערה מתבגרת. אני יכולה להיות כמה ימים או שבועות מלאת אנרגיה ובזמן אחר אני עלולה להיות מדוכאת ומותשת ללא סיבה. אני לא רוצה להתריע את ההורים שלי וללכת לאבחון עכשיו, מה דעתך? מה זה יכול להיות?

  1. 30-6-2017
   אבי כתב:

   שלום אליס,
   בעצם נשמע שיש לך מושג לגבי “מה זה יכול להיות”… את אומרת שאת סובלת משינויי מצבי רוח קיצוניים שהם לא בגלל היותך בגיל ההתבגרות, כך שנשמע שאת סובלת ומודאגת, ואת יודעת מה, גם אם זה כן בגלל גיל ההתבגרות – עדיין את לא חייבת לסבול מזה כל כך. הדאגה שלך להורים שלך ראויה לציון, אבל גם יש לי תחושה שהם דווקא יעדיפו לדעת מה מפריע לך מאשר להישאר באפילה בזמן שאת מתקשה כל כך. אציע לך לחשוב שוב לשתף את ההורים במה שאת מרגישה. אם זו ממש לא אפשרות מבחינתך, כדאי לשתף מישהו אחר – מורה, היועצת בבי”ס או אולי אפילו את הרופא שלך.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 3. קיבל פטור מהצבא
  17-4-2017
  אלעד גבריאלי כתב:

  בני בן ה18קיבל פטור משירות צבאי בגיל 15.6, מאז קיבלנו חוות דעת פסיכיאטרית שממליצה על גיוסו וכן אפשרות לשבצו ביחידה קרבית , כמו כן קיבלנו חוות דעת מעובד סוציאלי קליני קב״ן לשעבר שממליץ אף הוא על גיוסו. הצבא מבקש חוות דעת נוספת של טיפול התנהגותי. לבני אין רישום או עבר פלילי, סבג׳ ילד טוב. כן, יש לו בעיה במסגרת ובהתנהגות אבל לא חלילה אובדני או אלים. רוצה עזרה על מנת לגייסו לצבא. הוא מאוד רוצה להתגייס, צמא למסגרת ולהיות ממש כמו כולם

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום אלעד,
   אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית 08-8659837


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 4. אינו משקף את המציאות.
  20-4-2017
  טייני כתב:

  המבחן אינו משקף את המציאות לגבי מאבטח/ת שרוצים לחדש את רישיון הנשק, שכן, לא כל הנבחנים סובלים/ות מבעיות קוגנטיביות. הרבה מהנבחנים שביום יום שלהם הם מאבטחים/ות טובים/ות ואנשים נורמלים, במעמד המבחן הם נכשלים כי הם נלחצים מהמבחן והשיחה הפסיכולוגית. כתוצאה מכך הם נכשלים ולא מאשרים להם חידוש רישיון נשק….והם מאבדים את המקום עבודה שלהם. שאלתי היא, למה מאבטחים/ות צריכים/ות לאכול אותה בגלל זה?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום טייני,
   מי שקובע את הנהלים ומחייב בבדיקת כשירות פסיכולוגית הוא המשרד לבטחון פנים ולא הפסיכולוג, כך ששאלות עקרוניות עדיף להפנות אליו… כן, לצערנו יכול להיות מצב של טעות שבו אדם שהוא מאבטח טוב ומתאים לא יקבל את האישור מסיבות כלשהן, ולשם כך אפשר להגיש ערר למשרד לביטחון פנים.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 5. בעלי דיבר למראה
  28-4-2017
  בת אל כתב:

  שלום רב השבוע כאשר ראיתי טלויזה בעלי היה עסוק והכין אוכל לפתע הלך למראה והתחיל למלמל בשקט ולעשות תנועות עם הידיים למראה דמוי ויכוח עם מישהו כאשר שאלתי אותו אם הכל בסדר ומהיכן זה נבי נעניתי שהכל בסדר ונזכר בסיטואציה מהעבר וקיבל מין פלאשבק כזה. יש לציין שהוא בסדר עובד מתפקד וענייני ולכן אני דואגת שמתפתחת אצלו בעייה נפשית מבלי שאשים לב האם יש סיבה לדאגה ? מה זה יכול להיות?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום בת אל,
   איני יודע מה בדיוק בעלך חווה באותו רגע, אבל בפני עצמו, רגע של דיבור לעצמו מול המראה לא נשמע כמו סיבה לדאגה. אם זה יחזור על עצמו, אם בעלך יספק הסברים מוזרים למה שקורה או שלא יזכור שזה קרה, אם תראי סימפטומים נוספים כמו מחשבות מוזרות, מצב רוח ירוד או פגיעה בתפקוד, אז כדאי יהיה לפנות לעזרה.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 6. חרדת ביצוע
  4-5-2017
  קארין כתב:

  היי , אני וחבר שלי בזוגיות של שבע שנים. ואני לא מצליחה לקיים איתו חדירה. אני נחשבת בתולה ויש לי פחד והתכבצויות כל פעם שזה מגיע לקריעת הקרום .. אנחנו כן נמשכים אחד לשני וכן אני מנסה. ושזה מגיע לסיטואציה אני מקבלת פחד ולא מצליחה להשתחרר.. מה יש לי?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום קארין,
   יש מצבים מוכרים של קושי וכאב בקיום יחסי מין, כגון וגיניסמוס או וסטיבוליטיס, שאפשר בהחלט לטפל בהם. לאחר התנסויות כושלות לא מפתיע שפיתחת תגובה של פחד שמוסיף לקושי בביצוע האקט. כדי להגיע לאבחון נכון ולטיפול, דאי להתחיל מבדיקה אצל רופא/ת נשים.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 7. מצבי רוח
  9-5-2017
  אנה כתב:

  היי אני חושבת שיש לי הפרעה דו קוטבית
  אני קראתי על זה הרבה ויש לי את רוב התסמינים..
  חברים ומשפחה התחילו לשים לב גם איך אני מתנהגת..
  ואני חושבת שאני צריכה לעשות אבחון אבל אני לא יודעת איך או מה לעשות
  אני אשמח לכל תגובה
  תודה

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום אנה,
   את חוששת שאת סובלת מהפרעה דו קוטבית כי מצאת את עצמך בתיאור הסימפטומים, ואם כך אז אפשר גם להניח שאת די סובלת ומודאגת, ואולי גם הסביבה שלך. הכתובת המתאימה היא איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, פסיכולוג קליני או פסיכיאטר, שיוכל לאבחן את מצבך ולהתאים לך טיפול. בהצלחה.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 8. מה עוד
  12-5-2017
  סוזי כתב:

  בני בן 10 אובחן כהיפר אקטיבי והתנהגות מרדנית מכיתה א’. במשך כל השנים מטופל תרופתית וטיפול פרטני עם מטפלת. טופל בעבר גם ע”י פסיכולוגית ופסיכיאטרית. מנת המשכל גבוהה מאד. בית הספר רוצה להעבירו לבית ספר חינוך מיוחד לעיצוב התנהגותו.
  האם אתה ממליץ?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום סוזי,
   בית ספר לחינוך מיוחד מותאם כדי לתת מענה נוסף לילדים עם קשיים שהחינוך הרגיל לא יכול להתמודד איתם. איני יודע מה עומד מאחורי השאלה שלך וההיסוס ללכת עם המלצות בית הספר הנוכחי. אולי את חוששת מסטיגמה, אולי את מרגישה שלא רואים ומעריכים נכון את יכולותיו… אבל ברור שאי אפשר להמליץ מה מתאים לבן שלך בלי להכיר אותו. צוות בית הספר בו הוא לומד אמור להיות זה שמכיר אותו הכי טוב, ולכן להמלצותיהם יש משקל רב. כל זה, כמובן, נכון בהנחה שאת סומכת על צוות בית הספר. בכל מקרה, כדאי להתייעץ גם עם המטפלים שמכירים את בנך.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 9. פגיעה מינית קשה
  17-5-2017
  מפחד מאוד כתב:

  שלום לכם מחר יש לי קבן ואני מפחד מאוד

  עברתי פגיעה מינית אני פגוע נפשית אני דיברתי עם מישהו שעובד בחדשות 2 והוא אמר לי אם אני רוצה ללכת לעיתונות אני יכול לצאת מהמצב הזה בדרך מגעילה שכול העולם אדע שעברתי פגיעה אבל אני מחליט לבינתיים לעשות את זה בשקט בלי שכולם ידעו בנוסף לזה יש לי כאבי גב נוראייים איך שאני קם ועד שאני הולך לישון כואב לי הגב אני רגיש לחלב שאני שותה או אוכל חלב אני מרגיש כאבי בטן ואני יכול להקיא אני גם לקחתי כמה אופטלגינים במכה כי רציתי למות מרוב שכואב לי וזה כואב לי נורא הבית שלי המקום שלי מחזיר אותי לשפיות ולרוגע יהיה לי רע מאוד מאוד לעזוב אני ארגיש שאני אמות מהתקף לב ואני יודע אני לא משקר אני מכיר אנשים שמשקרים להם בצו ראשון אבל אני לא משקר בכלל זאת האמת ואני רוצה לטפל בעצמי לפני שהיה מאוחר מדי ….
  יצא לי דם בצואה יורד לי הייתי בדיכאון המון זמן לפני שנה וקצת הייתי בדיכאון חזק ירדתי 20 קילו בחודשיים ופשוט הייתי שונה ועד עכשיו אני הייתי יותר שמן יש לי נטייה ופשוט קשה לי בחיים האלה אני לא רוצה להתגייס כי יש לי בעיות כפי שציינתי קבן יעזור לי ?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום לך,
   בינתיים כבר היית אצל הקבן ואני מקווה שהצלחת לקבל ממנו את המענה שרצית. אבל, אתה יודע, הגיוס לצבא הוא רק חלק קטן מאוד מהפתרון. עברת משהו נוראי. אתה סובל מאוד, גם גופנית וגם נפשית. אתה צריך לקבל עזרה אמיתית, לא רק פטור מגיוס.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 10. אבחון פסיכודיאגנוסטי ופסיולוגי קליני- מה ההבדל ביניהם?
  12-6-2017
  ענת יוגב כתב:

  בית הספר בקש להפנות את בני בן ה-9 לאבחון פסיכולוגי קליני. מי שמטפלת בו רגשית כבר שנה מציעה לאבחן אותו באבחון פסיכודיאגנוסטי. ברצוני לדעת מה ההבדל בינהם, מה היתרון ומה בודק כל אחד מהם. תודה רבה.

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום ענת,
   למעשה, אין הבדל בין המושגים שציינת. פסיכולוגים קליניים משתמשים בכלים אבחוניים שונים לצורך הערכה פסיכודיאגנוסטית (פסיכו=נפש, דיאגנוסטי=אבחוני). אבחון כזה מאפשר לאיש המקצוע המיומן לקבל תמונה מקיפה יחסית של המבנה האישיותי של הילד, קשייו, כוחותיו וכן הלאה, ודרך זה להגיע להבנה טובה יותר של מצבו והאופנים בהם ניתן לסייע לו. זה שונה, למשל, מאבחון פסיכודידקטי, שמבצעים פסיכולוגים חינוכיים, שמתמקד במיפוי היכולות והקשיים בתחום הלימודי.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 11. בקשר לילדה בת 15
  13-6-2017
  יוני כתב:

  הילדה טוענת שלפעמים מרגישה ניתוק מעצמה ממש ניתוק מהגוף והסתכלות מהצד על עצמה והסובבים אותה . כשדברתי איתה אמרה לי שהיית לה התנסות לחומר כניראה סם מסויים בבית הספר . זה נמשך כבר כארבעה או חמישה חודשים. הדבר היחיד שהיא הביאה לידיעתינו שזה מאוד דומה לתופעות שיש בפרסונליזציה .
  הייתי מבקש לדעת מה ניתן לעשות .
  מדובר בילדה מאוד שמחה בדרך כלל .

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום יוני,
   שימוש בסמים יכול לגרום לתופעות של ניתוק כמו דהפרסונליזציה, ואצל אנשים מסוימים אלה יכולות להימשך גם זמן רב לאחר הפסקת השימוש. בין אם התחושות של בתך קשורות לשימוש חד פעמי או מתמשך בסמים או שלא, נשמע שהמצב מפריע לה וכדאי מאוד לפנות לאיש מקצוע מבריאות הנפש להתייעצות בנוגע לאבחנה ואפשרויות טיפול.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 12. בת 16 חרדה
  18-6-2017
  יהודה כתב:

  בת 16 בזמן בגרויות נכנסה לחרדה פחדים
  התוצאה הילדה במצב נפשי ירוד אחרי טיפול פסיכיאטר קיבלה קלונקס ביום דיפרקסה בלילה
  כל הזמן מחפשת לצאת מחוץ לבית. אחרי טיפול 15 יום יש שיפור קל אך הילדה עצבנית
  הרופא ביקש להחליף את התרופות ל ריספרדל 1 מ”ג וגם קסנאגיס 0.5 מ”ג
  אני מבולבל 2 פסיכאטרים שביקרנו כל אחד טוען לטיפול שונה
  מה עושים??

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום יהודה,
   תמונת המצב של בתך לא לגמרי ברורה מהתיאור שלך, אך אתייחס לכמה דברים. ראשית, שני קווי הטיפול התרופתי שציינת הם דומים. רופאים שונים עשויים להמליץ על טיפולים שונים, אך נראה שיש ביניהם הסכמה לגבי הכיוון הכללי. כדאי לבחור רופא שסומכים עליו ומרגישים עמו בנוח, ולפעול לפי המלצותיו. שנית, אתה מציין שאחרי כשבועיים יש שיפור קל במצבה של בתך. במונחי טיפול פסיכיאטרי, שבועיים הם לא הרבה זמן ובדרך כלל צריך להתמיד בטיפול תקופה ארוכה יותר כדי לראות שיפור משמעותי. לכן, שוב, כדאי לפעול לפי המלצות הרופא. לבסוף, מומלץ מאוד להוסיף לטיפול התרופתי גם טיפול פסיכולוגי שיעזור לבתך להתמודד עם החרדות והפחדים באזורים שבהם התרופות אינן יכולות להשפיע. בהצלחה.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 13. חרדה ופחדים
  19-6-2017
  אתי כתב:

  שלום רב
  אני בת שלושים ושלוש התפטרתי מהעבודה לפני כשלוש שנים
  חצי שנה ראשונה לא עסקתי ממש בחיפוש עבודה ולאחר מכן הייתי הולכת להרבה ראיונות עבודה הייתי מתקבלת היינו קובעים מועד התחלה ובעת המועד אני פשוט נתקפת בחרדה ופחדים ולא הולכת
  במצב הזה אני נמצאת כבר שלוש שנים
  ורציתי לדעת מה היית מציע לי לעשות אם תוכל
  תודה רבה
  אתי

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום אתי,
   צר לי שאת סובלת כל כך בשנים האחרונות. נשמע שיש לך רצון ויכולת לעבוד אבל החרדות פוגעות באופן ניכר ביכולת התפקוד שלך. טיפול פסיכולוגי יכול מאוד לעזור לך להפחית את החרדות והמצוקה, להגביר את היכולת לתפקד בעולם ולהחזיר אותך למעגל העבודה. את יכולה לפנות לפסיכולוג דרך קופת חולים או באופן פרטי, וחבל על כל רגע…


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 14. טיפול בליווי בגמילה
  23-6-2017
  מור כתב:

  שלום
  אני בן 24 מטופל מזה 3 שנים ויפאקס עקב חרדות ולסירוגין גם בטיפול דינאמי
  אני מעוניין להגמל מהתרופה האם יש לכם מסלול שיאפשר סיוע בגמילה נורמלית וגם טיפול רגשי ?

  1. 24-6-2017
   אבי כתב:

   שלום מור,
   טיפול תרופתי בנוגדי דיכאון וחרדה כדוגמת ויאפקס אינו ממכר באותו אופן שבנזודיאזפינים, למשל, הם ממכרים (תרופות להרגעה כמו קלונקס או ואליום), ולכן אינו דורש גמילה. מה שכן נדרש להפסקת הטיפול הוא ליווי ומעקב של פסיכיאטר שיכול להנחות האם בכלל כדאי להפסיק את הטיפול ובמידה שכן, כיצד לעשות זאת באופן בטוח. אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית כדי לבדוק את האפשרות לליווי כזה ולכן לטיפול פסיכולוגי, בטלפון 08-8659837.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 15. יחסים בין אחים
  28-6-2017
  הדר כתב:

  שלום.אני בת 23 ויש לי 3 אחים אח גדול ושתי אחיות צעירות ממני אחת בצבא ואחת בבית ספר.גדלתי בבית שיש בו הכל לא חסר לי כלום הורים תומכים אוהבים והכל מצויין.אך מגיל צעיר שלי אני ביחסי אהבה שנאה עם האחותי הצעירה ממני (זאת שבצבא).כבר הרבה שנים זה ככה.אנחנו יכולות לצחוק לבלות ביחד לדבר לשתף והכל מעולה וברגע אחד היא נדלקת ממשהו והיחסים שוב דועכים ואנחנו יכולות לא לדבר תקופה ארוכה.בנוגע אליה ,היא לא טיפוס קל.היא אוהבת תשומת לב אך מצד שני יש לה רגשי נחיתות ששמתי לב אליהם.לפעמים היא רבה עם אמא שלי בטענה שהיא לא אוהבת אותה מספיק ואוהבת רק אותנו ושלא אכפת לאמא שלי ממנה וכו’ שזה הכי לא נכון בעולם כי אמא שלי אוהבת את כולנו שווה בשווה מאז ומתמיד.בנוסף היא קנאית לדברים שלה לחדר שלה שהכל יהיה נקי מסודר מתוקתק בצורה פנאטית.לדגומא הריב האחרון היה שהיא מנסה לחנך אותי ואת אחותי השנייה בטענה שלא סידרנו את הכלים והשארנו ככה (בהמשך לזה שהיא פנאטית עם ניקיון )ורבה איתי ועם אחותי השנייה בהודעות וכעס והגישה שלה מאוד לא נעימה ולא נעים לדבר איתה כי היא ישר מתפרצת.היא מאוד דרמתית ויכולה לא לדבר עם אנשים שנים אפילו עד שלא יפנו אלייה כנל על אמא שלי ועם כולם.היה לה טקס בצבא ואמא שלי שאלה אותה האם הכרחי שהיא תגיע ואחותי ישר התפרצה בטענה שהיא לא חשובה להם ולא דיברה איתה עד שאמא שלי פנתה אליה כמה פעמים.היא נורא קיצונית בהתנהגות שלה.ושוב יש לציין שאני רואה עליה רגשי נחיתות בהתנהגות שלה לדוגמא אמא שלי אומרת משהו טוב עלי והיא ישר חייבת להגיד “ומה איתי??”נכון אני ככה וכככה?”
  אני ואחותי השניה יותר דומות באופי ויותר מסתדרות.מצד שני גם איתה אני מסתדרת עד שמשהו קורה וקשה לי כל פעם לבוא להתחנן אליה למרות שאני הגדולה אבל אני יודעת שהיא הטועה מבנינו ולא משנה מה היא לא תבוא ותודה בטעות שלה.אשמח לעזרה מה דעתך

  1. 30-6-2017
   אבי כתב:

   שלום הדר,
   יחסים בין אחים יכולים להיות מאוד מורכבים וגם מאוד מתגמלים. את מתארת יחסים סוערים עם אחת האחיות שלך, ונשמע שאת מנסה להבין מה גורם לקשר ביניכן להיראות ככך, ולמה עם אחות אחת את מסתדרת טוב לאורך זמן, ועם אחרת יש עליות וירידות. ממה שאת כותבת, נראה שאת מייחסת את הדברים גם להבדלים בינן ובין אחותך בבתחושות, דפוסי חשיבה והתנהגות ותפיסות עולם, וגם למאפיינים שהם אולי אישיותיים של אחותך ויוצרים לה קשיים גם במערכות יחסים אחרות. אולי את אפילו שואלת את עצמך אם לך יש איזו תרומה לסערות בקשר, או מה את יכולה לעשות אחרת.
   אבל מעבר להנחות והשערות, הדר, לא ברור לי מה את שואלת…


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 16. אובססיה לניקיון
  11-7-2017
  דוד כתב:

  שלום,
  לבת שלנו בת 8 יש אובססיה לניקיון, שוטפת כל הזמן ידיים, מתעוררת עם התקפי חרדה מלכלוך במיטה שלה ולכן לא רוצה לישון בה, לא רוצה להשתמש בסבון ובשמפו של האחיות שלה, לא נוגעת בידיות בדלתות ובחגורות באוטו וכדומה. איך אפשר לעזור לה?

  1. 21-7-2017
   אבי כתב:

   שלום דוד,
   מבלי להיכנס להגדרות ולאבחנות, ברור שבתך סובלת מחרדה עצומה שפוגעת ביכולת שלה לתפקד ולחיות כמו שילדה בת שמונה אמורה, ובוודאי גם פוגעת באיכות החיים של כל בני המשפחה. בתך זקוקה לסיוע של גורמי בריאות הנפש, וחשוב לדעת שעם טיפול נכון היא תוכל לחזור לחיים רגילים כך שחבל לדחות את קבלתו. אפשר לפנות לרופא הילדים, לפסיכיאטר, למרפאה לבריאות הנפש או לפסיכולוג לצורך אבחון והתאמה של טיפול מתאים. בהצלחה.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 17. ילדה כוחנית ושטלתנית
  19-7-2017
  שרית כתב:

  הי
  יש לי ילדה מקסימה וטובה ונהדרת בלימודים בבית היא ילדה ממושמעמת ונהדרת אך בחברה היא נורא שטלתנית וכוחנית כל דבר מתווכחת ונוטה המון לריב עם החברה יחד אם זאת היא נורא מקובלת אך קשה לי להאמין שאוהבים אותה אלה יותר מפחדים ממנה
  היא תמיד רוצה להשתלט על המשחק להחליט ולקבוע חוקים שהייתה קטנה זה תפס אך כיום שגדלו הבנות בכיתה זה כבר לא בא בחשבון האם יש טיפול לבעיה הזאת ואיך היא נקראת בשפה המקצועית אשמח לפריטם שרית

  1. 29-7-2017
   אבי כתב:

   שלום שרית,
   ראשית, מספר הטלפון שלך נמחק מההודעה כדי לשמור על פרטיותך.
   מהתיאור שלך עולה פער בין איך שאת תופסת את הבת שלך בבית לבין ראייתך אותה בחברה, כשבגלל זה את גם מתקשה להאמין שההסתגלות החברתית שלה והיותה מקובלת היא באמת אותנטית. יכול להיות שהראייה שלך מדויקת, ואז באמת כדאי לעבוד עם בתך וללמד אותה דרכי התנהגות חברתיות מקובלות ומותאמות יותר, כדי לעזור לה בטווח הארוך, למשל בתוך קבוצה השמה דגש על רכישת כישורים חברתיים. עוד כדאי לשאול אז למה ואיך זה שההתנהגות של בתך כל כך שונה ומוקצנת במעבר בין הבית לחוץ, ואיך אפשר לעזור לה להיות יותר שלמה בתוך עצמה. אגב, יכול להיות גם שהיא כן מסתדרת מצוין וכן מקובלת בחברה, למרות שאת מתקשה להבין כיצד, או גם יכול להיות שההתנהגות הקשה שאת רואה אינה מוגבלת רק ליחס לחברותיה אלא מופיעה בהקשרים מסוימים בבית. כך או כך, אמליץ לך לפנות לייעוץ אישי כדי לבחון את התמונה המלאה ולחשוב על כיווני פעולה רלוונטיים.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 18. דיפרסון
  30-8-2017
  אסתר כתב:

  שלום רציתי לדעת אם מוכרים אצלכם בקליניקה את התרופה דיפרסון,ואם לא איפה אפשר להשיג? אני מאשקלום ובתי מרקחת שביררתי פה לא מחזיקים אצלהם
  תודה רבה ויום טוב

  1. 8-9-2017
   אבי כתב:

   שלום אסתר,
   תרופות ניתן לקנות אך ורק בבתי מרקחת ולא בקליניקות או אצל אנשים פרטיים. אציע שתחפשי בבתי מרקחת מחוץ לעירך, אולי בקופת החולים שלך יוכלו לסייע.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 19. התנהגות אגרסיבית
  24-9-2017
  רויטל כתב:

  שלום,
  יש לי ילדה בת חמש וחצי שמגיל קטן מאוד היה לי קושי בהתבטאות עד היום
  היא הייתה חובטת את ראשה ברצפה ומרביצה לעצמה
  היום היא כבר לא עושה את זה אבל נורא קשה לי לדבר ולבטא את עצמה כאשר היא עצבנית וכועסת
  והיא מרביצה לאחותה שיותר גדולה ממנה לי או לאבא שלה
  הייינו אצל פסיכולוגית שהפנתה אותנו לפסיכותרפיה
  מה עלי לעשות ולאן לפנות?
  דרך הקופה יש תורים עמוסים ואני רוצה לטפל בילדה כמה שיותר מהר

  1. 7-10-2017
   אבי כתב:

   שלום רויטל,
   מובן שאת רוצה להגיע לטיפול כמה שיותר מהר, וטוב שאת כל כך רגישה לילדתך. יש כמה אפשרויות לפנייה לטיפול. האפשרות הראשונה, כמו שאמרת, היא דרך קופת החולים. בקופה עצמה יש שני מסלולים, יש מסלול לטיפול במרפאה של הקופה או עם טופס 17 במרפאה לבריאות הנפש, ואז הטיפול כולו בחינם אבל שם באמת בד”כ יש תורי המתנה ארוכים. המסלול השני הוא דרך מטפלים עצמאיים בהסדר, שמקבלים בקלינקות פרטיות אבל המחיר לפגישה מסובסד. במקרה הזה לרוב אפשר למצוא מטפלים שזמינים מיידית. את יכולה לפנות לקופת החולים כדי לקבל את רשימת המטפלים באזורך (לרוב יש אותה גם באתר האינטרנט של הקופה). אפשרות נוספת בשירות הציבורי היא דרך השירות הפסיכולוגי-חינוכי בעירך, שבו הרבה פעמים יש אפשרויות טיפול אצל פסיכולוג הגן או אחד הפסיכולוגים האחרים בשירות. האפשרות המהירה מכולן שהיא גם לרוב היקרה יותר, היא לפנות למטפל/ת באופן פרטי, אצלנו במכון או במקום אחר. אם תרצי, את מוזמנת לפנות אלינו בטלפון 08-8659837.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני