לחץ להתקשר
העצמאות 18/85 אשדוד 088659837

גישה מבוססת ראיות

מה הגישה הטיפולית המתאימה עבורי?

 
במכון ממדים אנו עובדים בגישות טיפוליות שונות, כאשר הבחירה בטיפול המתאים ביותר מבוססת על גישה מכוונת ראיות. תפיסה זו משלבת את הממצאים המחקריים העדכניים עם הניסיון הקליני והידע התיאורטי, לשם התאמה אופטימאלית של הטיפול לצרכים הייחודיים שלך- הפונה לטיפול.

לאורך השנים הצטבר ידע מחקרי, המצביע על יעילותן היחסית של שיטות טיפול מסוימות במתן טיפול לבעיות / קשיים נפשיים מסוגים מסוימים ולסגנון אישיות מסוים. הדבר חוסך במידה רבה את הגישוש באפלה, ומאפשר לנו להעניק את הסיוע המתאים לצרכיך.

כך למשל, נמצא כי לשם טיפול בחרדה, טיפולים קוגניטיביים והתנהגותיים (CBT), המשלבים לעתים טיפול תרופתי, הינם בעלי היעילות הטיפולית הגבוהה ביותר. כמו כן, נמצא שבטיפול בהפרעות במצב הרוח,  ובכללן דיכאון, קיים יתרון לטיפולים פסיכו דינמיים, לעתים בשילוב טיפול תרופתי.

עם פנייתך למכון, נערוך איתך פגישת הכרות מקצועית, כדי להכיר אותך ואת הקשיים איתם את/ה מתמודד/ת, ולהמליץ לך על מטפל ושיטת טיפול מתאימה.

לקביעת פגישת היכרות או לכל שאלה אחרת
ניתן לפנות אלינו באמצעות הטלפון 08-8659837. סודיות מובטחת!

טופס כתיבת שאלה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 thoughts on “גישה מבוססת ראיות”

 1. טיפול תרופתי
  18-8-2011
  ליז כתב:

  שלום
  יש ילי חברה שהובחנה לפני חצי שנה שהיא סובלת מהפרעה שנקראת :
  מאני דיפרסיה ומטופלת בכדורים
  רציתי לדעת עם הטיפול ים הפסיכו דינמיים יכולים להיות תחלף לכדורים שהיא לוקחת

  1. 18-8-2011
   אבי כתב:

   שלום
   המלצתי לחברתך להמשיך בטיפול התרופתי, ולהתייעץ על כך עם הפסיכיאטר שנתן לה את הטיפול. תופעות נפשיות יש להם קשר גוף ונפש. ההנחה ששינוי בצד אחד של המשוואה יביא לשינוי בצידו האחר. כך שאם אתה נותן טיפול המשפיע על הגוף (טיפול תרופתי) הייה שינוי גם נפשי. אם אתה משפיע על הנפש (פסיכותרפיה) יביא בעקבותיו לשינויים גם בגוף. התוצאות הנראות לעין והמורידים את רמת המצוקה באופן מהיר אלו טיפולים תרופתיים. הטיפולים בעלי עמידות גם לאחר שסיימת את הטיפול אלו הטיפולי הפסיכותרפיה. על כן מומלץ במצבים כמו של חברתך לשלב בין השניים.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 2. http://טיפולקוגניטיביהתנהגותי
  25-3-2012
  רוית נגרין כתב:

  שלום רב,
  שמי רוית ואני מתאמת טיפול בהוסטל לנפגעי נפש ותחלואה כפולה. ברצוני לברר לגבי אחת הדיירות שלי הזקוקה לטיפול CBT, עקב קלפטומניה.
  אשמח לברר דרככם האם יש לכם הסדר עם קופת החולים כללית.
  תודה.

  1. 25-3-2012
   אבי כתב:

   שלום
   נתן לקבל במכוננו טיפול CBT, עקב קלפטומניה. ולגבי הסדר עם קופת חולים כללית. במידה ויש לדיירת שלך ביטוח מושלם היא יכולה להביא מסמך שבו אנו חותמים עליו כנותני השירות והיא מקבלת החזר חלקי על הפגישות.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 3. דיכאון
  10-4-2012
  יעל כתב:

  שלום אני בתקופה האחרונה (חצי שנה אחרונה..) מרגישה ריקנות כזו ודיכאון שלא ברור למה זה קורה לי ואני מגיעה חמצב שאני לא רוצה לפגוש אנשים או שכשאני רואה אנשים מסויימים יש לי חסימה ואני פשוט לא מדברת איתם בכלל! אני הייתי רוצה שהמצב הזה ישתפר וכמה שיותר מהר. אני מקווה להיענות בהקדם. תודה

  1. 10-4-2012
   אבי כתב:

   שלום
   אני מבין שאת סובלת והדיכאון אופף אותך כך שמהוה חיץ בינך לבין הסביבה ומשאיר ותך בודדה. אך החיץ נמצא גם בינך לבין עצמך שמלווה בתחושת ריקנות. עשית צעד חשוב לקראת שינוי והוא בבקשה לפנות לטיפול. אני מזמין אותך להתקשר אלינו למשרד לקבוע פגישה. 088659837
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 4. שיטת טיפול מתאימה
  6-3-2014
  גל כתב:

  רציתי לדעת איזה שיטת טיפול מתאימה למי שסובל מהפרעות אישיות גבולית?

  האם כדורים כגון ציפרלקס זה יכול להתאים ?

  1. 6-3-2014
   אבי כתב:

   שלום
   הפרעת אישיות גבולית הוא מונח המתאר סגנונות חשיבה, רגש, תגובה והתמודדות מסוימים הגורמים למצוקה ומפריעים לתפקוד הנורמטיבי. בגלל שמדובר על דפוס אישיותי, אין כיום תרופות המתאימות לטיפול בה. לפעמים נותנים טיפול בנוגדי דיכאון (כמו ציפרלקס) או במייצבי מצב רוח כדי לעזור להתמודד עם החלקים הרגשיים של ההפרעה או עם הפרעות הנלוות לה. הטיפול המתאים להפרעת אישיות גבולית הוא פסיכולוגי. כיום יש עדויות מחקריות רבות ליעילותה של שיטת ה-DBT – טיפול דיאלקטי-התנהגותי – לטיפול בהפרעת אישיות גבולית. הטיפול כולל גם השתתפות בקבוצה וגם פסיכותרפיה פרטנית ומותאם במיוחד להתמודדות עם מאפייניה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 5. בריחת צואה לילד בן שמונה
  18-2-2015
  לילך כתב:

  שלום רב,
  אני אם חד הורית לשלושה ילדים, אשר הגדול ביניהם בן 8.
  אצל בני הבכור קיימת תופעה של בריחת צואה (ולעיתים גם שתן) מזה מס׳ שנים. הוא נגמל מטיטולים בגיל שנתיים, אך זמן לא רב אח”כ חזר לעשות במכנסיים. הנחנו שזה קרה בגלל הפרידה של אביו ושלי ושזה יחלוף. הוא טופל בריפוי בעיסוק, רכיבה טיפולית ואף טופל במהלך השנה האחרונה אצל פסיכולוגית ילדים… שום דבר לא עזר. הרופא שלל בעיה רפואית.
  בריחת הצואה קורית מדי יום ביומו לפחות פעם אחת ביום אם לא יותר. יש תקופות בהן יש שיפור ותקופות של נסיגה. עד כה לא הצלחנו להבין מה גורם לשיפור או לנסיגה.
  אציין כי בגיל שנתיים הוא חלה בדלקת קרום המוח חיידקית ואושפז בבי”ח כחודש ימים והוגדר כחולה בסכנת חיים.
  בערך על אותו ציר זמן שהחלה בריחת הצואה, החל גם לגמגם כאשר גם הגימגום מלווה אותו עד היום.
  אני חסרת אונים, ובטוחה שהוא יותר, כל הבית סובל מהתופעה הזו. קוראים לי לביה”ס באמצע יום לימודים על מנת שאגיע לקחת אותו להתנקות. זה משפיע על כל סדר היום ועל חיי החברה שלו.
  אשמח לדעת האם יש פתרון לתופעה? אודה לכל עצה ודרך טיפול.

  1. 18-2-2015
   אבי כתב:

   שלום לילך,
   המצב שאת מתארת הוא ללא ספק מאוד קשה ומתסכל לכל הצדדים. את מתארת גם נסיונות טיפוליים רבים מכיוונים שונים שלא הצליחו להביא להטבה משמעותית. לצערי במצב המורכב הזה נראה שעצה באינטרנט לא תוכל להספיק בשביל לעזור לכם. אם עוד לא ניסיתם, כדאי לפנות למרפאה המתמחה באנקומפרזיס שם קיים צוות רב-מקצועי שיוכל להעלות כיווני חשיבה וטיפול נוספים.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 6. אני סובלת מדיכאון קל ומחשבות מיותרות שליליות ודאגנות יתר איזה תרופה אחת אני יכולה לקחת לפתור זאת?
  31-3-2017
  מאיה ינאי כתב:

  דיכאון קל ומחשבות שליליות

  1. 30-6-2017
   אבי כתב:

   שלום מאיה,
   רק רופא רשאי להמליץ ולרשום טיפול תרופתי, ולכן אם תרופות הן מה שאת מחפשת – יש לפנות לפסיכיאטר.
   כדאי לדעת שיש גם טיפולים פסיכולוגיים שהם יעילים מאוד במצבים כמו שאת מתארת, ויכולים לעזור להתמודד עם התחושות והמחשבות.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 7. טיפול בויסות רגשי לבת 8
  22-9-2017
  שירלי יעקובסון כתב:

  בתי בת ה-8 לוקה בקשב וריכוז וויסות רגשי. לאחרונה עקב מספר שינויים ( תינוק חדש, מורה חדשה ומילואים של האב) לוקה בהתקפי חרדה קשים ובכלל בכללי יש בעיות התנהגות בבית הספר.
  מעוניינת לקבל פרטים לטיפול…

  1. 7-10-2017
   אבי כתב:

   שלום שירלי,
   את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית כדי לקבל פרטים 08-8659837.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני