אימון קוגניטיבי התנהגותי ב-ADHD

מיועד לבעלי הפרעת קשב וריכוז, וכן לכל מי שאינו בעל אבחנה כזו אך מרגיש מתוסכל בשל התמודדות עם חלק או כלל המצבים הבאים וחש כי הם מהווים הפרעה לאיכות חייו.

-אימפולסיביות שעלולה לגרום לדיבור או עשייה פזיזים וחרטה לאחר מכן בעת חשיבה או הבנה של השלכותיהם.

-"פתיל קצר" שיכול לצור קשיים ביחסים בינאישיים בבית ו\או במקום העבודה, ועלול להשפיע על יציבות תעסוקתית ואיכותם של קשרים אינטימיים ומשפחתיים.

-קשיי התארגנות שבעקבותיהם עלולים לסבול מאיחורים כרוניים, דחיינות, קושי בהתחלה או סיום של משימות, ובאופן כללי בלבול וחוסר יעילות בתפקוד היומיומי המלווים ברגשות אשם על חוסר הספק מתמיד.

-קשיים בקשב וריכוז לצורך ביצוע משימות ולמידה ו\או חוסר יכולת "לשבת במקום" אשר עלולים להביא למוסחות, קושי בהקשבה ובקריאה, ופוגעים ביכולת ללמוד חומר חדש לבצע משימות בצורה יעילה או להנות מספר טוב.

אימון קוגניטיבי התנהגותי במכון ממדים


אימון קוגניטיבי התנהגותי הינה שיטה שמטרתה לתת מענה למצבים אלו. השיטה משלבת עקרונות מתחום האימון האישי, יחד עם הקניית מיומנויות וכלים מתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT). הנחת היסוד של התהליך הינה שהמטופל הינו יצירתי, בעל אינטואיציה וידע פנימי עמוק לגבי עצמו ושואף תמיד לכיוון של צמיחה והתפתחות. התהליך כולל הכוונה להתבוננות פנימית והתחברות לערכים אישיים שמימושם מאפשר חיים בעלי משמעות, תוך איתור והתמודדות עם סכמות לא מסתגלות ואמונות מכשילות אשר מעכבות תהליך כזה. במקביל מתרחשת למידה של מיומנויות בפרט אסטרטגיות של ארגון וויסות תוך התייחסות להיבטים גופניים ונפשיים אשר משכללות יכולות התמודדות ומסייעות בפיתוח מיומנויות של גמישות שתהוונה אמצעי ממוקד להגשמת ערכים ומימוש מטרות. השילוב בין פיתוח והעצמת המודעות העצמית לרכישת מיומנויות להתמודדות מאפשר קיומו של תהליך אשר מקדם את היכולת למימוש והגשמה של הפוטנציאל המולד.

התהליך כולל טכניקות מתחום האימון כגון הגדרת ערכים וזיהוי מטרות תוך תכנון צעדים להשגתם, במקביל לטכניקות מן הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי (CBT) הכוללות בין היתר פסיכו-חינוך על הפרעת קשב וריכוז ומצבים רגשיים שנלווים לה, תרגילים לרגיעה גופנית, דמיון מודרך, טכניקות לזיהוי והתמודדות עם מחשבות אוטומטיות שליליות, ואסטרטגיות לניהול זמן.

בתהליך, מעבר לעבודה הפרטנית, קיימת גם התייחסות למעגלים הסובבים את המתאמן. עבור נערים\ות מתחת לגיל 18 ילווה התהליך בהדרכת הורים ולעיתים גם בתקשורת ומתן הנחיות לגורמי מקצוע אחרים, על פי צורך. עבור בוגרים מעל גיל 18, בהינתן הסכמה חתומה של המתאמן תתבצע עבודה במקביל גם עם ההורים (רלבנטי באם המתאמן עדיין מתגורר בבית ההורים) או לחילופין עם בן\בת הזוג.

האימון מתבצע מרחוק בעזרת תכנת זום ומסיבה זו מיועד לבני גיל 14 ומעלה.

נשמח להקשיב לכם,
התקשרו או השאירו פרטים ונשוחח בהקדם
077-996-9091