מבחן MOXO לאבחון הפרעות קשב וריכוז

אבחון מאושר על-ידי קופות חולים: הסדר עם קופות החולים כללית ומאוחדת

מהו מבחן MOXO לאבחון הפרעות קשב וריכוז? (ADHD/ADD)

מבחן MOXO הינו מבחן ממוחשב אשר נועד לסייע לאבחון הרפואי והתאמת הטיפול המיטבי להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים. המבחן הינו כלי עזר באבחון אשר נמצא תקף ומהימן מבחינה מדעית. חשוב לציין כי המבחן לא נועד להחליף את האבחון הרפואי להפרעה- אלא להוות כלי משלים לו.

במהלך המבחן, נבדקות יכולות הקשב של האדם באמצעות בחינת התגובות שלו למסיחים- הן חזותיים והן שמיעתיים בהערכה על-ידי ארבע מדדים: קשב, תזמון, היפראקטיביות ואימפולסיביות. דרך בחינת המדדים באופן נפרד, ניתן לאתר את הקשיים של אותו אדם ולבחון את מידת החומרה של כל אחד מהם.

התסמינים שרצוי שתכירו
בעולם של גירויים בלתי פוסקים ומלאי מסכים, ישנו קושי להישאר קשוב ומרוכז במשימה אחת לאורך זמן. מטרתו של מבחן MOXO היא למדוד את יכולתו של אדם לבצע מטלות הדורשות קשב, תוך התייחסות לגירויים רבים סביבו.

הסימנים העיקריים שצריכים להדליק נורת אזהרה להורים לפנייה לבדיקה הינם קושי להתרכז בגירוי אחד, פעלתנות יתר, חוסר מנוחה, אובדן חוט המחשבה לעיתים קרובות וקושי להתרכז ולסיים מטלות מורכבות. חשוב לציין כי הפרעת קשב וריכוז משפיעה לא רק על התפקוד הלימודי של הילד, אלא על תחומים רבים ומגוונים לרבות התפקוד החברתי והבין-אישי.

MOXO -יתרונות מבחן ה


יותר מ- 150,000 מבחני MOXO שבוצעו עד היום מציבות אותו כאחד ממבדקי ה- CPT המתוקפים המובילים ביותר בשוק. למבחן יתרונות רבים, וביניהם:
המבחן מאפשר לראות בצורה גרפית, מספרית ופשוטה את מאפייני הפרעת הקשב והריכוז, כמו גם את רמת חומרתם.
תוצאות המבחן מתקבלות באופן מיידי.
המבחן הממוחשב מדמה את סביבתו הטבעית של הילד, ובכך מאפשר לבחון את יכולתו בסביבה דומה למציאות שהוא חווה באופן יום-יומי.
המבחן בוחן את יכולתו של הילד בארבע מדדים שונים, ובכך נותן תמונה מדויקת ואישית על קשייו.


איך מתחילים?
כאמור, מבחן ה- MOXO מהווה כלי משלים לאבחון הפרעת קשב וריכוז אצל ילדיכם. האבחון הרפואי נעשה על-ידי נירולוג או פסיכיאטר מומחה בשיחה אישית עם הילד ומאפשר להתרשם פנים מול פנים, ולקבל תמונה רחבה והכרחית לתהליך האבחון. לעיתים האבחון הרפואי מספיק ואין צורך באבחון משלים, אך כשהתמונה לא שלמה ונדרש מידע נוסף- המבחן הממוחשב מספק תמונה מדויקת ואישית, ומאפשר התאמת טיפול התואם את צרכי הילד. האבחון נעשה בצורה קלה, יעילה ופשוטה בפנייה לקופות החולים כללית ומאוחדת או באופן פרטי – וללא בדיקת פסיכיאטר במכון.

אבחון מאושר על-ידי קופות חולים: הסדר עם קופות החולים כללית ומאוחדת

נשמח להקשיב לכם,
התקשרו או השאירו פרטים ונשוחח בהקדם
077-996-9091