אבחון BRC להפרעות קשב וריכוז

אבחון מאושר על-ידי קופות חולים: הסדר עם קופת החולים כללית

מהו מבחן BRC לאבחון הפרעות קשב וריכוז? (ADHD/ADD)

אבחון BRC נחשב לבדיקה הממוחשבת המתקדמת בעולם לאבחון הפרעת קשב וריכוז והערכת תפקודים ניהוליים אצל ילדים. בדיקה זו היא היחידה בעולם אשר מעבר לבדיקת תפקודי הקשב של הילד, מספקת גם מידע לגבי תפקודים נוספים כדוגמת תפקודי זיכרון, למידה משינון וזיכרון עבודה. אבחון זה הינו אבחון ממוחשב להפרעת קשב וריכוז, והיחידי אשר בודק את ארבעת תפקודי הקשב: קשב מתמשך, קשב סלקטיבי, פיצול קשב ותפקודים ניהוליים.

קשב מתמשך: יכולתו של ילד לשמור על קשב לאורך זמן, בלי לרדת ברמת הביצוע. כשילד מתקשה בתחום זה, ניכר מהצד כי הוא מתחיל "לחלום" או לזוז ולחוש חוסר שקט בזמן ההקשבה.
קשב סלקטיבי: היכולת למקד את הקשב במטלה אחת בלבד- ולהתעלם מגירויים שאינם קשורים אליה. תחום זה יתבטא בין היתר בקושי להקשיב לאדם בזמן שאנשים אחרים מדברים על נושאים אחרים מסביב.
פיצול קשב: היכולת להפנות את תשומת הלב ליותר מנושא אחד בו-זמנית. ילד שסובל מפיצול קשב יתקשה לענות על שאלות פשוטות בזמן שהוא צופה בטלוויזיה.
התפקודים הניהוליים: תפקודים שאחראים ליכולות חשובות כמו תכנון, ארגון, הסתגלות למצבים משתנים ועוד. בעיות בתחום זה עשויות להפריע בלמידה ופתרון של בעיות, בארגון ובמילוי מטלות.

התסמינים שרצוי שתכירו
אבחון BRC מתבצע כאשר יש חשש שהילד סובל מהפרעת קשב וריכוז. הסימנים העיקריים שצריכים להדליק נורת אזהרה להורים ולפנות לבדיקה הינם קושי להתרכז בגירוי אחד, פעלתנות יתר, חוסר מנוחה, אובדן חוט המחשבה לעיתים קרובות וקושי להתרכז ולסיים מטלות מורכבות. חשוב לציין כי הפרעת קשב וריכוז משפיעה לא רק על התפקוד הלימודי של הילד, אלא על תחומים רבים ומגוונים לרבות התפקוד החברתי והבין-אישי.

אבחון BRC מבדיל בין קשיים בתפקודי קשב וריכוז לבין קשיים ממקור אחר


חשוב לציין כי אבחון BRC אינו מחליף אבחון רפואי, אלא מסייע בקבלת החלטות אבחוניות וטיפוליות. אבחון BRC מסייע לעריכת אבחנה מבדלת במספר אופנים; ראשית, האבחון מספק מידע על תפקודים קוגניטיביים נוספים כדוגמת זיכרון, שפה ומוטוריקה. שנית, אבחון ממוחשב זה הוא היחיד מסוגו אשר מכיל גם ממצאים רגשיים אשר מסייעים בקבלת אבחנה והחלטה על טיפול.

יתרונות אבחון ה- BRC
ראשית, אבחון זה הינו היחיד אשר בודק את ארבעת תפקודי הקשב, דבר אשר מאפשר מתן מענה רחב ומדויק הרבה יותר.
אבחון BRC מאפשר בדיקה של קשיי הילד אל מול הנורמה של בני גילו.
האבחון בודק בצורה מעמיקה את הקשיים בתכנון וארגון- דבר המהווה לא פעם חלק חשוב בהפרעת קשב.
דוח האבחון מספק מדד "ADHD" אשר נותן תמונה מדויקת לגבי רמת ההפרעה, איזה מתפקודי הקשב מעורבים והכי חשוב: מה הדרך המדויקת ביותר להתמודדות.


איך מתחילים?
כאמור, אבחון BRC מהווה כלי משלים לאבחון הפרעת קשב וריכוז אצל ילדיכם. האבחון הרפואי נעשה על-ידי נירולוג או פסיכיאטר מומחה בשיחה אישית עם הילד ומאפשר להתרשם פנים מול פנים, ולקבל תמונה רחבה והכרחית לתהליך האבחון. לעיתים האבחון הרפואי מספיק ואין צורך באבחון משלים, אך כשהתמונה לא שלמה ונדרש מידע נוסף – המבחן הממוחשב מספק תמונה מדויקת ואישית, ומאפשר התאמת טיפול התואם את צרכי הילד. האבחון נעשה בצורה קלה, יעילה ופשוטה בפנייה לקופות החולים כללית או באופן פרטי – וללא בדיקת פסיכיאטר במכון.

אבחון מאושר על-ידי קופות חולים: הסדר עם קופת החולים כללית

נשמח להקשיב לכם,
התקשרו או השאירו פרטים ונשוחח בהקדם
077-996-9091