לחץ להתקשר
העצמאות 18/85 אשדוד 088659837

הפרעות אישיות

אנשים הסובלים מהפרעת אישיות אינם פסיכוטיים, מאחר שהם מעוגנים היטב במציאות. הם גם אינם נשלטים בהכרח על ידי פחדים. הדרכים האופייניות בהן הם תופסים וחושבים על עצמם וסביבתם הן לרב נוקשות /חסרות גמישות ומהוות מקור לבעיות הסתגלות חברתיות ותעסוקתיות. בנוסף התנהגויותיהם עשויות להיות מקור למצוקה לעצמם ולזולתם, להיות יציבות ונוקשות בזמנים ובהקשרים שונים. הפרעות אישיות הן ביסודן הפרעות של תכונות שמשתקפות בנטיית האדם לתפוס את הסביבה ולהגיב כלפיה בדרכים לא מסתגלות. תוחלת החיים שלהן ארוכה.

טופס כתיבת שאלה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 thoughts on “הפרעות אישיות”

 1. אי הסתגלות
  29-4-2011
  לי כתב:

  שמי לי אני לוקח כדורים פסיכאטריים אצל רופא המשפחה
  יש לי קושייצב את עצמי במקומות עבודה לא הלך לי בשום מקום. ווגם למצוא בן זוג לא הולך אני ניראת טוב .
  אני מוטרדת. ניסתי כל מני עבודות אבל לא מחזיקים אותי .
  ולא מוצאת את עצמי בשום מקום התייאשתי מלחפש ולא מתאקלמת יש איזה איבחון לגשת למה אני מתאימה צרו קשר 0543557499 תודה.

  1. 29-4-2011
   אבי כתב:

   שלום
   את מוזמנת ליצור קשר טלפוני עם מזכירות המכון 0885697837, סודיות מובטחת. במגביל ניצור קשר איתך להזמין אותך לפגישה ראשונית.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 2. הפרעה באישיות
  31-10-2011
  שיריאין כתב:

  שלום!
  רציתי לדעתאם יש טיפול למי שסובל מהפרעה באישיות ?
  אם כן מהו הטיפול ?ואם אין טיפול אז איך מתמודדים אם אותו אדם הסובל מבעיה זו?

  1. 31-10-2011
   אבי כתב:

   שלום
   השאלה כללית והענה באופן כללי. רצוי לפנות לטיפול פסיכודינמי בהפרעות אישיות. למעט הפרעת אינשיות אנטי סוציאלית שאני ממליץ בה לפנות לטיפול קוגנטיבי התנהגותי.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 3. אפשר להוסיף אישיות מעורבת
  4-7-2015
  יהונתן פלומבו כתב:

  על רקע בעית תקשורת ואספרגר

  1. 4-7-2015
   אבי כתב:

   שלום יהונתן,
   לא ברור מה אתה שואל, אנא נסה לנסח מחדש.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 4. אפשר להוסיף אישיות מעורבת
  6-7-2015
  יהונתן פלומבו כתב:

  אפשר להוסיף אישיות מעורבת על רקע בעית תקשורת ואספרגר או חוסר יכולת להסתגל להוסטל אישיות מעורבת זו בעית אישיות גבולית נמנעת

 5. אפשר להוסיף אישיות מעורבת
  6-7-2015
  יהונתן פלומבו כתב:

  ומה לעשות אם קשה להסתגל להוסטל ולאכול או לשתות מתי שאומרים או לישון לדבר מתי שאומרים אני חדש בהוסטל גלים בקרית אתא לדוגמא עכשיו בא לי לאכול

  1. 6-7-2015
   אבי כתב:

   שלום יהנותן,
   עדיין לא ברור לי מה אתה שואל בקשר לאישיות מעורבת ובעיות תקשורת ולמען האמת, לא ברור לי גם מה זו אישיות מעורבת. יכול להיות שאלה שאלות שכדאי להפנות לגורמים שמטפלים בך.
   הרבה פעמים קשה להסתגל למקומות חדשים שיש בהם כללים ומנהגים אחרים ממה שהיינו רגילים. הרבה פעמים ההסתגלות מתרחשת באופן טבעי, עם הזמן. אפשר לחשוב על דרכים שמתאימות לך אישית כדי להקל על הקושי. נסה לשוחח על כך עם הצוות בהוסטל ולבקש את עזרתם.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

 6. אישיות מעורבת זה פיצול אישיות
  8-7-2015
  יהונתן פלומבו כתב:

  אני מאובחן אישיות מעורבת שזה פיצול אישיות וASD עם בעיות התנהגות והסתגלות ופיגור קל עד בינוני אני מאוד חכם אבל אין כללי האבחון של הפיגור קל עד בינוני או מלפני 3 שנים אז היתי מבולבל ועדין יש תיקים פלילים במשטרה ועדין אני בוכה מרוב תסכול עוברים ימים של חקירות ימים לא קלים היום אני לא אישן הלילה כנראה יש ועידה משפטית ב 19 לחודש ובדיקת eeg ב 21 לחודש

 7. מאז שהתחיל כל הסיפור
  8-7-2015
  יהונתן פלומבו כתב:

  מאז שהתחיל כל הסיפור הזה עם התיקים במשטרה אני קוצץ ציפורנים מפחד לאחרונה שדיברתי עם אבא שלי שזה פחד הגיוני כרגע עברתי עוד אבחון ל ASD ופיגור קל עד בינוני קיבלתי 65 בוועידה ב 19 יקבעו לי רמת מוגבלות קשה להסתגל מאוד להוסטל ולנסיעות אני נוסע כל שבועיים עם אבא הביתה מקרית אתא לבאר שבע וחזרה ועכשיו אני נוסע גם ביציאה היתה לבתי משפט לעתים קרובות שזה לא השבוע שלי אני נוסע מקרית אתא לבית משפט בבאר שבע וחוזר כמה פעמים אני צריך להגיד אני לא כשיר אומרים לי תוכיח אי אפשר להוכיח

  1. 8-7-2015
   אבי כתב:

   שלום,
   שיהיה בהצלחה.
   בברכה, אבי סוויסה פסיכולוג קליני


   בברכה,
   אבי סוויסה, פסיכולוג קליני

   1. איך להיתמודד אם המצב ?
    18-4-2016
    סימה כתב:

    אני נשואה לבעלי הרבה שנים סבלתי וסובלת מרדיפות איפה אני מה אני עושה .בטח אני אם מישהו התפרצוית זעם. כשבני היה קטן נהג להרביץ לו . הוא חושב שאצלו הכל בסדר ואני לא בסדר. מה אני יעשה הוא לא מוכן ללכת לטיפול

    1. 7-5-2016
     אבי כתב:

     שלום סימה,
     לצערי הרב, לא ניתן להכריח אדם לקבל עזרה או טיפול אם הוא לא מעוניין בהם. גם אם בעלך לא מוכן להשתנות ואולי לא מבין לאיזה קשיים הוא גורם, את יכולה לפנות בעצמך לטיפול כדי לבדוק מה את יכולה לעשות – איך להגיב אליו או האם את בכלל רוצה להישאר עמו.


     בברכה,
     אבי סוויסה פסיכולוג קליני

 8. האם התנהגותו של אבנר היא פסיכופתלוגית ? אם כן ,מה אבחנתה?
  13-8-2016
  הודא כתב:

  אבנר נולד לאחר הריון תקין שנמשך כ 39שבועות ,כילד הוא עבר את השלבים ההתפתחותיים במועד ולא הפגין שום התנהגות יוצאת דופן ,החל מכיתה ו’ אבנר החל להסתגר ולהיפגש פחות ופחות עם חברים, הוא טען שאנשים מנצלים אותו ולעיתים אף מנסים לפגוע בו ,תופעת ההסתגרות והעוינות גברה עד לכניסה לחטיבת הביניים.
  כאשר אבנר לחטיבה הוא טען שקשה לו עם העדר משמעת בקרב התלמידים ,ביקש לעבור לפנימייה צבאית לאחר שקיבלו חוברת הסברה בנושא בדואר . למרות גילו הצעיר עבר לפנימייה צבאית בגיל 14 הוריו רצו שיחכה הואיל וחשו שיהיה לו קשה עם מסגרת הלימודים שמתנהלת החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב . החל מכניסה לפנימייה הצבאית החל לדבר על שביעות רצון מהלימודים ושוב על העדר שביעות רצון מחוסר המשמעת ולמצוא את משמעות חייו דרכם. בכיתה ח’ קשר עם נערה בבית הספר ,אבנר חש מאוד קרוב אליה ,לימד אותה מספר פעמים חשבון בבית הספר (הפנימייה צמודה לבית ספר סטנדרטי) לאחר שהזמינה אותו לביתה גילה שהיא נוצרייה ומטרתה האמיתית בקשר היא להמיר את דתי ,לדברי ההורים הדבר חיזק את השנאה והקושי שלו לבני אדם .. אבנר ניתק את הקשר עם החבירה והחל להתרחק עוד ועוד מחבריו בפנימייה , אמו לקחה אותו לייעוץ פילוסופי שהמליץ לו לקרוא ספרים מדעיים וספרים טכניים להגברה עצמית , אבנר חש הקלה דרמטית במצבו וחוזר ללמוד בפנימייה בצורה תקינה . תחילת י’ עולה קושי בתחום החשבון לוקחים למורה פרטי ויש שיפור משמעותי באופן מהיר.
  החל מכיתה י’ אבנר מאמץ גישה שונה לאכילה לאור גישות פילוסופיות שמדגישות את ערך החיים , אבנר מתחיל להימנע מכל סוג אוכל שקשור לפגיעה החי והצומח ,הוא קונה ואוכל רק אוכל מעובדתעשייתי שלא נפגע שום יצור חי בהכנתו .ככל שהזמן עבר צימצם את תזונתו היומית לאוכל תעשייתי שערכו הקלורי אינו עולה על 500קלוריות ליום.

  1. 9-9-2016
   אבי כתב:

   שלום הודא,
   יהיה זה לא מקצועי לתת אבחנה על סמך תיאור קצר של סיפור חיים. בהנחה שהשאלה אמיתית ולא לקוחה משיעורי בית כלשהם, אמליץ להוריו של אבנר לפנות להתייעצות באופן אישי עם איש מקצוע.


   בברכה,
   אבי סוויסה פסיכולוג קליני