לחץ להתקשר
העצמאות 18/85 אשדוד 088659837

ייעוץ

ייעוץ פסיכולוגי –  שיטה לטיפול בקשיים פסיכולוגיים, שמטרתה לסייע למטופל לפתור בעיות בעצמו. המטפל מקשיב, מנסה להגדיר את הבעיות יחד עם המטופל, ולעיתים מייעץ. בייעוץ ניתן פחות דגש על תובנה ואינטרפרטציה מאשר בפסיכותרפיה. הפנייה לייעוץ שכזה מתאימה כאשר אדם עומד בפני קבלת החלטות חשובות שלגביהן הוא חש שעליו ללבן את מחשבותיו בעזרת אדם אחר המסוגל לתרום לו מניסיונו ומידיעותיו, בנוגע להחלטה שעל הפרק.

הדרכת הורים –  לפעמים מגיעים הורים לנקודות זמן בהן תפקודם ההורי אינו תואם את ציפיותיהם מעצמם. לעתים הם מתקשים לתקשר עם ילדם, להנחיל לו משמעת, או להוות עבורו דמויות משפיעות. בהדרכה הורית ניתנת הזדמנות להורה לחלוק את רגשותיו בעניין, לספר על הקשיים שהוא חווה בשגרה היומיומית מול ילדיו. ההורה והמטפל בוחנים את הגורמים לקושי וחושבים על הדרכים בהן ניתן להביא לשינוי – למשל, אם המוצאת עצמה מתקשה להציב לבנה גבולות, ונותנת לו לעשות כרצונו ללא הכוונה תקיפה מצידה, או אב המתקשה להתמודד עם התבגרות בתו. בגיל הרך, הדרכה הורית עשויה לסייע להורים לזהות את צרכי הילד (שאינם באים עדיין לידי ביטוי באופן וורבלי, בשל העדר שפה), ולהיענות להם במידה המתאימה.

ייעוץ פסיכיאטרי –  מדובר בבדיקה הנערכת על ידי רופא שהתמחותו הינה בתחום בריאות הנפש. הפנייה לבדיקה זו יכולה להיעשות כאשר נדרשת חוות דעת בנוגע ליכולת התפקוד של הפונה שנפגמה בשל סבלו הנפשי, או כאשר ישנו צורך בטיפול תרופתי להקלה על מגוון קשיים רגשיים ונפשיים, החל ממצבים של דכדוך וחרדה הפוגעים בתפקוד באופן מינורי, וכלה בהעלמת סימפטומים פסיכוטיים אקוטיים. הבדיקה נעשית במכון ובמקרה הצורך על ידי ביקור בית.