טיפול בילדים

ייעוץ וטיפול פסיכיאטרי לילדים ונוער

פסיכיאטר הוא רופא, שעם סיום לימודיו האקדמיים והסטאז' התמחה בפסיכיאטריה. התמחות בפסיכיאטרית אורכת ארבע וחצי שנים במהלכה הפסיכיאטר לומד ועובד בבית חולים. כרופא, הפסיכיאטר מאבחן ויכול לתת טיפול תרופתי ויכול להבין את הקשר בין המחלות הגופניות, התרופות שמקבל המטופל ומצבו הנפשי. כמו כן, פסיכיאטר הינו בעל הכשרה ב"טיפול בשיחות", מה שמוכר כ"טיפול פסיכולוגי".

הפרעות קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא הפרעה המזוהה על-ידי דפוס מתמשך של חוסר תשומת לב,אימפולסיביות יתר או היפראקטיביות המפריעה לתפקוד או התפתחותו של הילד.

טיפול בהפרעות תקשורת ASD ו-SCD

הפרעות תקשורת מתוארות כהפרעות שהמאפיין המרכזי שלהן הוא קושי ביצירת והבנה של מצבים חברתים. בהפרעה זו ישנם מספר אבחנות הנמצאות על הרצף, מלקות בתקשורת חברתית ( Social Communication Disorder – Scd) ועד לאוטיזם (Autism spectrum Disorder – Asd).

טיפול מרחוק און ליין (טלתרפיה)

טלתרפיה הינה הערכה קלינית וטיפול פסיכיאטרי/פסיכולוגי מרחוק. מדובר בטיפול אפקטיבי עבור אנשים הגרים באזורים מרוחקים ואף למטופלים שאינם יכולים להגיע לקליניקה ממגוון סיבות. כיום, טיפולים טלתרפיים ניתנים על-ידי שיחת ועידה מוצפנת ומאובטחת המבטיחה את פרטיותו ובטיחותו של המטופל בעת הטיפול.

טיפול בחרדה

לחץ, כאבי ראש, דפיקות לב מואצות, רעד, הזעה, סחרחורת מחשבות טורדניות ופחד מפני אסון קרב ובא הם רק חלק ממגוון הסימפטומים שאנו יכולים לחוות כחלק מהפרעת חרדה. תחושות החרדה נוטות להתגבר ועם הזמן להתפשט למרבית תחומי החיים, דבר המשפיע על איכות חייו ותפקודו של אותו אדם. ללא טיפול מתאים אדם הסובל מחרדה עשוי להפגין התנהגות של הימנעות – הגורמת לו לצמצם את תפקודו להתנתק מאירועים וממצבים שונים בחייו.

אימון קוגניטיבי התנהגותי ב-ADHD

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא הפרעה המזוהה על-ידי דפוס מתמשך של חוסר תשומת לב,אימפולסיביות יתר או היפראקטיביות המפריעה לתפקוד או התפתחותו של הילד.

טיפול בדיכאון

דיכאון הינה ההפרעה הפסיכולוגית הנפוצה ביותר, כאשר לאחרונה תפוצתה הולכת וגדלה כאשר כמעט כל אדם חש מידה כזו או אחרת של תחושות דיכאוניות בשלב זה או אחר בחייו

טיפול במשברי חיים

משברי חיים בעולמם של ילדים עשויים להיות מגוונים – החל ממעברים למסגרות חדשות (כיתה א', מעבר לחטיבה או לתיכון), גירושין….

הדרכת הורים

כאשר הורים מתקשים לתקשר עם הילד, להנחיל לו משמעת ולהציב גבולות, או כאשר יש קושי להתמודד עם השינויים שעוברים מתבגרים – כדאי להיעזר בהדרכה הורית…