טיפול זוגי

טיפול זוגי


טיפול זה מיועד עבור זוגות המתמודדים עם קשיים מסוגים שונים, קשיים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי בקשיי תקשורת, ריבים, קשיים מיניים, קשיים במתן אמון וקנאה ועוד. נוסף על כך, זוגות רבים חווים קשיים בעקבות שינויים: הולדת ילד, פיטורין או מחלה, משברים בעקבות התנהגות אלימה מילולית ו/או פיזית ובגידות. מטרת הטיפול הזוגי היא להביא ליכולת תקשורת טובה והבנה הדדית בין בני הזוג, ובכך לבנות קשר המבוסס על שותפות תומכת. חשוב לומר: הפנייה לטיפול זוגי אינה מעידה בהכרח על קיומן של בעיות נפשיות אצל בני הזוג, ומטרת הטיפול היא להביא להתאמה טובה יותר בין ציפיותיהם השונות של שני הצדדים. בנוסף, לא צריך להיות במצוקה קשה כדי להגיע לייעוץ וטיפול זוגי – הטיפול מיועד לכל זוג שחש בצורך הזה, וככל שתקדימו לזהות את הצורך, כך
תגיעו מהר יותר אל הפתרון.

התמודדות עם תהליכי פרידה וגירושים: גם אם מחליטים להיפרד ניתן לעשות זאת בדיאלוג ובתקשורת פתוחה. המטרה הינה למנוע מאבקים, תוך שמירה על הילדים והמשך הורות מיטיבה.

זיהוי הבעיה הזוגית הוא למעשה מהות הטיפול, ולכן חשוב לזהות אותה ולתת לה מענה נכון. בטיפול זוגי מטרתנו היא למקד את הבעיות במטרה להתוות את הדרך המהירה והנכונה עבורכם לפתרון. ייעוץ זוגי כמו גם טיפול זוגי חשובים כאשר זוג חווה קושי והתקשורת מתדרדרת לכדי ריבים תכופים, ריחוק ומשקעים. הטיפול הזוגי מתקיים עם שני בני-הזוג יחד, ובעזרת המטפל מנסים להעלות ולטפל בקשיים במערכת היחסים הזוגית.

טיפול משפחתי


טיפול המיועד למשפחות עם קשיים ביחסים המשפחתיים, או לחלופין קשיים של אחד מבני המשפחה המשפיעים על המשפחה כולה. טיפול זה עובד עם כל חברי המשפחה לפתרון בעיות שונות ומגוונות. הטיפול המשפחתי מתבסס על כך שמשפחה יכולה לתמוך ולעזור בכל אחד מבני המשפחה בהתמודדויות אישיות, וכי מרבית הבעיות עשויות להיפתר באמצעות שינוי היחסים והאינטראקציה שבתוך התא המשפחתי.

איך נדע לגשת לטיפול משפחתי? טיפול משפחתי נדרש כשהמשפחה מתמודדת עם מצבי משבר מסוגים שונים: בעיית בריאות, מוות במשפחה, פיטורין או אבטלה, כמו גם קשיים מתמשכים יותר ביחסים עם ילדים ומתבגרים או בכניסה לפרק ב' עם ילדים.


מתלבטים בנוגע לטיפול? חווים קושי עם ילדכם ולא יודעים למי לפנות? נשמח לייעץ, ללא התחייבות ובדיסקרטיות מלאה.

נשמח להקשיב לכם,
התקשרו או השאירו פרטים ונשוחח בהקדם
077-996-9091