ייעוץ וטיפול פסיכיאטרי

מיהו הפסיכיאטר?
פסיכיאטר הוא רופא, שעם סיום לימודיו האקדמיים והסטאז' התמחה בפסיכיאטריה. התמחות בפסיכיאטרית אורכת ארבע וחצי שנים במהלכה הפסיכיאטר לומד ועובד בבית חולים. כרופא, הפסיכיאטר מאבחן ויכול לתת טיפול תרופתי ויכול להבין את הקשר בין המחלות הגופניות, התרופות שמקבל המטופל ומצבו הנפשי. כמו כן, פסיכיאטר הינו בעל הכשרה ב"טיפול בשיחות", מה שמוכר כ"טיפול פסיכולוגי". 

תחילה, מאבחן הפסיכיאטר על ידי שיחה עם המטופל – בה הוא שואל שאלות רבות את המטופל לגבי הקשיים, סימפטומים, מהלך חיי האדם, משברים והתערבויות וטיפולים תרופתיים. במהלך השיחה הוא מתרשם מהבעות פנים, תנועות גוף, מאופן הדיבור והחשיבה, מביטוי רגשי ומתוכן הנושאים  המדוברים. לפעמים מקבל הפסיכיאטר רקע מבן משפחה, סיכומי טיפול ואבחונים קודמים ובדיקות מעבדה. 

בעקבות המפגש יינתנו המלצה לטיפול המתאים, בין אם תרופתית ובין אם על ידי פסיכותרפיה – "טיפול בשיחות". על פי הצורך ניתן להיות במעקב, לראות איך הטיפול התרופתי משפיעה והאם ישנן תופעות לוואי, או בעיות המצריכות שינוי בהתערבות. 

מתי צריך לפנות לעזרה פסיכיאטרית?

לייעוץ פסיכיאטרי פונים מסיבות רבות – החל מבעיות פתאומיות כדוגמת התקפי חרדה, הזיות או מחשבות על התאבדות (מחשבות אובדניות) וכלה בבעיות ארוכות טווח כדוגמת דיכאון, חרדה מתמשכת או בעיות תפקוד. השכלתם והכשרתם של פסיכיאטרים מאפשרת להם להבין את הקשר המורכב שבין הפרעות רגשיות לבין הגנטיקה וההיסטוריה המשפחתית של המטופל. ייעוץ זה יכול להיערך בבדיקה אחת או בסדרת מפגשים. במקרים רבים ישנו יתרון לשילוב של טיפול או ייעוץ פסיכיאטרי יחד עם טיפול פסיכולוגי. 

למי מיועד טיפול פסיכיאטרי?
הטיפול הפסיכיאטרי נועד לסייע בהתמודדות עם מגוון רחב של בעיות רגשיות, התנהגותי ובין-אישיות בכל קבוצות הגיל – ילדים, מתבגרים, בוגרים וקשישים. לפסיכיאטרים מגוון שיטות טיפול- החל מצורות שונות של פסיכותרפיה, תרופות וטיפולים אחרים כדוגמת ECT, בהתאם לצרכיו של המטופל

 
פנייה לייעוץ פסיכיאטרי יכולה להיעשות כאשר נדרשת חוות דעת בנוגע ליכולת תפקוד בשל סבלו הנפשי של הפונה, או כאשר ישנו צורך בטיפול תרופתי להקלה על מגוון קשיים רגשיים ונפשיים- החל ממצבים של דכדוך וחרדה הפוגעים בתפקוד באופן מינורי ועד טיפול בסימפטומים פסיכוטיים אקוטיים.

נשמח להקשיב לכם,
התקשרו או השאירו פרטים ונשוחח בהקדם
077-996-9091